Polatlı Belediyesi Termal Kuyuları Açıyor - Son Dakika

Polatlı Belediyesi Termal Kuyuları Açıyor

02.01.2012 17:00
Polatlı Belediyesi Termal Kuyuları Açıyor, System.String[]

Polatlı Belediyesi Sarıoba köyü Çağlayık'ta termal kuyu açma çalışmalarına devam ediyor.

Polatlı Belediyesi Sarıoba köyü Çağlayık'ta termal kuyu açma çalışmalarına devam ediyor.

Polatlı Belediyesi, 3 bin yıllık Gordion Antik Kentinde termal turizmini hayata geçirme amacıyla açtığı termal kuyularda temizlik çalışmalarına başladı.

Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, Sarıoba köyü Çağlayık mevkisindeki Çağlayık termal suyunu, Gordion'a getirerek ilçede termal turizmini hayata geçireceklerini belirterek, şu anda kuyu temizleme çalışmasında 110 metreye inildi. 210 metreye kadar daha inilecek. Kuyudan çıkan su temizlendikten sonra. Buradan çıkan suyu Yassıhöyük köyüne taşıyacağız ve orada tarih ve termal turizmini birleştireceğiz" diye konuştu.

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğünden (MTA) alınan sondaj makinesini belediye elemanlarınca çalıştırıldığını ifade eden, Yakup Çelik, "Kuyunun çamurunu atıyoruz. Umuyoruz ki bir hafta da bu temizleme çalışmasını tamamlamış olacağız. Şu an 110 metreye kadar indik. Kuyunun derinliği 236 metre. Teknik arkadaşlardan almış olduğumuz bilgi işin yolunda gittiği yönünde. Orada bir miktar sıcak su akıyordu. Biz sondaj yapmaya başladıktan sonra o su kesildi. Biz bu suyu Gordion Yassıhöyük mevkisine taşıyıp en kısa zamanda termal turizm için çalışmalarını başlatacağız. Proje çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah en kısa sürede bu tesisleri Polatlı turizmine kazandırmış oluruz" diye konuştu.

- ANKARA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Polatlı Belediyesi Termal Kuyuları Açıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot