Polatlı'daki Asansör Muayenelerini A Tipi Kuruluşlar Yapacak - Son Dakika

Polatlı'daki Asansör Muayenelerini A Tipi Kuruluşlar Yapacak

05.01.2012 16:20
Polatlı'daki Asansör Muayenelerini A Tipi Kuruluşlar Yapacak, System.String[]

Polatlı Belediyesi, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Ankara Makine Mühendisleri Odası arasında imzalanan protokol gereğince, asansörlerin denetimi A tipi muayene kuruluşu tarafından yapılacak.

Polatlı Belediyesi, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Ankara Makine Mühendisleri Odası arasında imzalanan protokol gereğince, asansörlerin denetimi A tipi muayene kuruluşu tarafından yapılacak.

Polatlı Belediyesi'nde gerçekleştirilen imza törenine Belediye Başkanı Yakup Çelik, TMMOB Ankara Şube Başkanı Hüseyin Dinçer ve TMMOB Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Yener, Sayman Alaattin Eksin ve Polatlı Şube temsilcisi Nihat Ercan katıldı.

Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği gereği 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren yıllık kontrollerin A Tipi Muayene Kuruluşları tarafından yaptırılması zorunluluğu nedeniyle sözleşmenin yenilendiğini söyledi.

Çelik, "Belediyemize başvuran A Tipi Muayene Kuruluşlarından Ankara Makine Mühendisleri Odası uygun bulunmuştur. Asansörlerin bu yetkilendirdiğimiz kuruluşa kontrolünün yaptırılmasının denetlemesi belediyemize aittir. Bu hususta hem belediyemize hem ilçemize hizmet veren Ankara Makine Mühendisleri ve Polatlı'daki temsilcilik yetkililerine teşekkür ediyorum" dedi.

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Asansör Kontrol Merkezi Muayene Kuruluşu Yönetim Kurulu Üyesi Yener ise daha önce böyle bir uygulamanın olmadığını 2 yılda bir yapılan kontrollerin, yıllık olarak yapılması gerektiğini ifade ederek, bünyelerinde en az 5 yıllık tecrübeye sahip mühendisi bulundurmak ve mesleki sorumluluk sigortası yaptırılması gerektiğini belirtti.

- ANKARA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Polatlı'daki Asansör Muayenelerini A Tipi Kuruluşlar Yapacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçeli futbolcular, Trabzonspor galibiyetinin ardından şampiyonluk şarkıları söyledi Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan işgalinden kurtarıldı Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı