Polis, 'Akıllı Sınıf' Sayesinde Eğitim İçin Yolda Zaman Kaybetmeyecek - Son Dakika

Polis, 'Akıllı Sınıf' Sayesinde Eğitim İçin Yolda Zaman Kaybetmeyecek

18.01.2012 14:51
Polis, 'Akıllı Sınıf' Sayesinde Eğitim İçin Yolda Zaman Kaybetmeyecek, System.String[]

Bursa Valisi Şahabettin Harput, emniyet teşkilat mensuplarının bazı eğitimler için yer yer Ankara veya başka illere çağrıldığını belirterek,"Ancak bundan sonra Ankara veya başka yere gitmeden bu eğitimler alınabilecek."

Bursa Valisi Şahabettin Harput, emniyet teşkilat mensuplarının bazı eğitimler için yer yer Ankara veya başka illere çağrıldığını belirterek,"Ancak bundan sonra Ankara veya başka yere gitmeden bu eğitimler alınabilecek. Bilgisayar ve kamera sistemi sayesinde merkezi sınıf ve eğitmenler görülecek. Polis, bundan sonra eğitim için yolda zaman kaybetmeyecek." dedi.

Güvenlik konusunda bazı temel eğitimleri almak için Ankara'ya gitmek zorunda kalan emniyet mensupları, bundan sonra Türkiye'nin 81 iline kurulan akıllı sistem sayesinde yerinde eğitim alacak. Ankara'ya gitmek zorunda kalmayacak emniyet mensupları bundan sonra görev yaptıkları ilde bu sistem sayesinde eğitim alabilecek.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nda düzenlenen törenle akıllı sınıfların açılışı Bakan Binali Yıldırım ile İçişleri Bakanı Beşir Atalay tarafından yapılırken, Bursa'da ki 'akıllı sınıf' açılışı ise Valisi Şahabettin Harput'un katılımı ile gerçekleştirildi.

Bursa'daki açılışa İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ile birlikte katılan Vali Şahabettin Harput, akıllı sınıflar ile emniyet mensuplarının Ankara'ya gitmeden yerinde eğitim alabileceğini kaydetti. Sistem sayesinde Ankara'ya gitmek zorunda kalan emniyet müdürleri, müdür yardımcıları, şube müdürleri, karakol amirleri ve polis memurları, güvenlik konularında ki eğitimleri görev yerlerinde anabilecek. Sınıflara kurulan kameralı ve bilgisayarlı sistem sayesinde Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlanan il emniyet müdürleri personeline yerinde eğitim verecek. Sistem sayesinde eğitimler Türkiye'nin 81 ilinde aynı anda izlenebilecek. Aynı zamanda Ankara'nın yanı sıra, illerde ki eğitimler istendiği takdirde diğer iller tarafından da takip edilebilecek.

"AKILLI SINIF SAYESİNDE ZAMANDAN TASARRUF YAPACAĞIZ"

Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya da, polisin alması gereken zaruri eğitimler olduğuna dikkat çekerek, "Bu eğitimlerin alınması için memurlar çeşitli illere çağrılmakta idi. Bazen sınavlar oluyor. İmtihanlar değişik illerde yapılıyor. Bundan sonra imtihanlar bile akıllı okullarda yapılacak. Böylece zamandan kazanmış olacağız." dedi.

Konuşmaların ardından açılışı yapılan akıllı sınıf sayesinde Vali Şahabettin Harput ve Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, Eskişehir ve Bilecik'e bağlanarak oradaki polis memurları ile akıllı okul hakkında konuştu.

Polis, 'Akıllı Sınıf' Sayesinde Eğitim İçin Yolda Zaman Kaybetmeyecek
Polis, 'Akıllı Sınıf' Sayesinde Eğitim İçin Yolda Zaman Kaybetmeyecek
Polis, 'Akıllı Sınıf' Sayesinde Eğitim İçin Yolda Zaman Kaybetmeyecek

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Polis, 'Akıllı Sınıf' Sayesinde Eğitim İçin Yolda Zaman Kaybetmeyecek - Son Dakika


Son Dakika

Buse Varol, 1,5 yaşındaki oğluna İstiklal Marşı'nı okutarak Şevval Şahin'e gönderme yaptı Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler: Sende zerre kadar yürek varsa eşimle ilgili değil, benimle ilgili konuş Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Charlie Hebdo dergisinin skandal karikatürüne sert tepki: Ahlaksızlar, namussuzlar Son Dakika! Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Charlie Hebdo dergisi yetkilileri hakkında resen soruşturma Turizm sektöründen istifa edip Manisa'ya yerleşen girişimci hem kendi hem de köylünün hayatını değiştirdi İlçenin girişindeki nüfus kısmı boş tabelayı görenler şaşkınlığını gizleyemiyor Evli kadına attığı çıplak fotoğrafları ifşa olan Cem Özer, eşiyle el ele görüntülendi Sokak ortasında kangal dehşeti! Küçük Batuhan o anları anlattı: Bana saldırdı, ben de onun boğazını sıktım