Son Dakika Haberleri: Polis, alıcı gibi davranarak kaçakçıları kıskıvrak yakaladı

Polis, alıcı gibi davranarak kaçakçıları kıskıvrak yakaladı

3 gün önce

Tekirdağ'da tarihi eser kaçakçılarına yönelik operasyonda, tarihi sanduka içerisinde Tevrat ile "tasvir" olarak tabir edilen iki dua kitabı muhafaza altına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, tarihi eser kaçakçılığı yaptıkları iddia edilen şüphelilere yönelik çalışma başlatıldı. Bazı kişilerin tarihi eser niteliğindeki kitapları satmaya çalıştıkları bilgisine ulaşılan polis, alıcı gibi davranarak şüphelilerle buluştu.

POLİS KISKIVRAK YAKALADI

Yapılan operasyonda bir araçta 1400 ve 1600'lü yıllara ait olduğu değerlendirilen sanduka içerisinde Tevrat ile iki adet "tasvir" olarak adlandırılan dua kitabı ve bir tabanca ele geçirildi. Operasyonda 6 kişi gözaltına alındı.

Polis, alıcı gibi davranarak kaçakçıları kıskıvrak yakaladı
Haber Yayın Tarihi : 12.06.2019 12:24 Kaynak: AAAdıyaman'da kaybolan 2 kardeşin otomobille kaçırıldığı iddia edildi Trafikte makas atan sürücüye sedyede ceza İsim benzerliği yüzünden yanlış okula gitti, sınava polis yetiştirdi İki grup arasındaki borç-alacak kavgasında satır ve bıçak kullanıldı: 5 yaralı