"Polis Alınırken Elyazısı Analiz Edilmeli" - Son Dakika

"Polis Alınırken Elyazısı Analiz Edilmeli"

12.09.2012 09:14

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'nde görevli polis Murat Öğdür, polis seçimlerinde yazı analizi tekniğinin kullanılması gerektiğini söyledi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Murat Öğdür, polisliğin çok ciddi ve sorumluluk gerektiren bir meslek olduğunu belirterek, polis seçimlerinde ve meslek içi branşlaşmalarda yazı analizi tekniğinin (grafoloji) kullanılması gerektiğini kaydetti.

ANKARA kullanılması gerektiğini kaydetti.

Çağın Polisi adlı fikir, meslek ve araştırma dergisinde "Polis Seçimi ve Grafoloji" konulu bir yazı yazan polis memuru Murat Öğdür, polisliğin çok ciddi ve sorumluluk gerektiren bir meslek olduğunu, polislerin bilgi, zeka ve yeteneklerinden çok karakterlerine önem verilmesi gerektiğini savundu. Emniyet Teşkilatı'nın personel seçmelerinin Emniyet Hizmetleri Sınıfı Branş Yönetmeliği'nde belirtilen yazılı ve mülakat olmak üzere iki aşamalı sınav sonrası verilen kursun ardından yapıldığını hatırlatan Öğdür, bu seçmelerde ve Teşkilat içindeki branşlaşmalarda insan karakteri analizinin yapılmadığını belirtti.

-POLİS ALIRKEN YAZISINA BAKIN"-

Polis memuru Murat Öğdür, "Kimi insan yerinde duramaz, masa başı işi ona ölüm gelir. Kimi bilgisayar meraklısı, bilişim hastası, kimi kıldan tüyden olay çözme yeteneklisidir. Tüm bunlar mülakatta soruluyor ancak farklı branşlar arasındaki maaş ve iş yoğunluğu farklılıkları, kişilere yanlış tercihler yaptırabiliyor" diyerek karakterin meslek üzerindeki etkisini anlattı. Günümüzde kişiler hakkında fikir sahibi olmak için pek çok özel şirket ve istihbarat kuruluşunun grafoloji olarak adlandırılan yazı analizi tekniği ile karakter çözümlemesi yaptığına işaret eden Öğdür şunları kaydetti:

"Yazıdan hareketle onu yazanın fiziksel-ruhsal kişiliğini, zeka yapısını, huy ve karakterindeki eğilimleri, hangi mesleklere yatkın olduğunu anlayabilmemizde işimize çok yarayacak bir yöntem olan grafoloji, gerek polis seçimlerinde gerek meslek içi branşlaşmalarda bize yol gösterecek önemli bir yöntem olabilir." - Ankara

 Polis Alınırken Elyazısı Analiz Edilmeli

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel 'Polis Alınırken Elyazısı Analiz Edilmeli' - Son Dakika


Son Dakika

MasterChef'te talihsiz kaza! Parmağı kesilen Barbaros hastaneye götürüldü Kısa Çalışma Ödeneğinde yeni başvurular bugün itibarıyla başladı Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Azerbaycan ordusu, 28 yıldır işgal altında bulunan Laçın'a girdi Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran adım! Yunanistan'ın F-35 talebine ABD'den olumlu yanıt geldi