'Ceza korkusu' kayalıklara tırmandırdı! 6 saat kurtarılmayı bekledi - Son Dakika

'Ceza korkusu' kayalıklara tırmandırdı! 6 saat kurtarılmayı bekledi

04.05.2021 09:53

Bursa'da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ederek dereye yüzmeye giden Samet Çetinkaya ve 4 arkadaşı, polisi görünce ceza yememek için Uludağ'ın kayalıklarına doğru kaçtı. Ceza korkusuyla tırmandığı kayalıklarda mahsur kalan Samet Çetinkaya'yı, ekipler 3 saatlik çalışmayla kurtarabildi.

Sokağa çıkma kısıtlaması tüm ülke genelinde devam ederken, Bursa'daki görüntüler görenleri hayrete düşürdü. Olay, Osmangazi ilçesi Maksem Mahallesi Gökdereboğazı sokağın devamındaki dere kenarında meydana geldi. Sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ederek, yüzmeye giden Samet Çetinkaya ve 4 arkadaşı polis ekiplerinin görünce ceza yememek için kayalıklara doğru kaçmakta çareyi buldu. Ekiplerin gittiğini görünce tekrar aşağıya inmek isteyen Çetinkaya, çıktığı dik yamaçtan inemeyince arkadaşları Savaş Sakarya'yı arayıp yardım istedi.

'Ceza korkusu' kayalıklara tırmandırdı: 6 saat kurtarılmayı bekledi

KAYALIKLARDA 6 SAAT MAHSUR KALDI

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve AFAD ekipleri sevk edildi. Ekipler, kayalıklarda mahsur kalan Samet Çetinkaya'yı 3 saatlik bir çalışma sonucu kurtarabildi. Olayla ilgili konuşan Savaş Sakarya, "Arkadaşlar buraya yüzmeye gelmiş. Polis ekiplerini görünce ceza yazmalarından korkmuş ve kayalıklara tırmanmış. O sırada aşağı inemeyince beni arayıp yardım istedi. Ben de telefon üzerine buraya geldim. Polisi arayıp bilgi verdim. Ben orada mahsur kalmadım. Ona destek olmak için moral vermek için yanına çıktım." ifadelerini kullandı. Yaklaşık 6 saat boyunca dik kayalıklarda mahsur kalan Samet Çalışkan'ın,sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

'Ceza korkusu' kayalıklara tırmandırdı: 6 saat kurtarılmayı bekledi
'Ceza korkusu' kayalıklara tırmandırdı: 6 saat kurtarılmayı bekledi
'Ceza korkusu' kayalıklara tırmandırdı! 6 saat kurtarılmayı bekledi
'Ceza korkusu' kayalıklara tırmandırdı! 6 saat kurtarılmayı bekledi
'Ceza korkusu' kayalıklara tırmandırdı! 6 saat kurtarılmayı bekledi

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa 'Ceza korkusu' kayalıklara tırmandırdı! 6 saat kurtarılmayı bekledi - Son Dakika


YORUMLAR (5)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Alaattin Çakıcı, isim vermeden Sedat Peker'e tepki gösterdi: İnsan sapla samanı birbirinden ayırmalı Alaattin Çakıcı, isim vermeden Sedat Peker'e tepki gösterdi: İnsan sapla samanı birbirinden ayırmalı Nemrut Krater Gölü'nün yakınlarda bulunan kardeş ayıları sevenlere uzmandan uyarı geldi: Artık yavru değiller, yaklaşmayın Nemrut Krater Gölü'nün yakınlarda bulunan kardeş ayıları sevenlere uzmandan uyarı geldi: Artık yavru değiller, yaklaşmayın Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş: Beşiktaş için canımı veririm Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş: Beşiktaş için canımı veririm Mucize Doktor dizisinden final kararı! 64'üncü bölümde ekranlara veda edecek Mucize Doktor dizisinden final kararı! 64'üncü bölümde ekranlara veda edecek Hakan Çalhanoğlu ile Cristiano Ronaldo takım arkadaşı oluyor Hakan Çalhanoğlu ile Cristiano Ronaldo takım arkadaşı oluyor 32 yaşındaki kadın, odasının kapısına asılı halde bulundu 32 yaşındaki kadın, odasının kapısına asılı halde bulundu Şampiyonlar Ligi finali Porto'ya verilince, İstanbul'a gelmek istemeyen İngilizler pişman oldu Şampiyonlar Ligi finali Porto'ya verilince, İstanbul'a gelmek istemeyen İngilizler pişman oldu Kafasına poşet geçirdi, piknik tüpünün gazı ile intihar etti Kafasına poşet geçirdi, piknik tüpünün gazı ile intihar etti
Advertisement