Son Dakika Haberleri: Polis Liselilere Siber Suçları Anlattı

Polis Liselilere Siber Suçları Anlattı

5 gün önce

Marmaris’te Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, liseli gençlere ‘siber suçlarla’ ilgili seminer verdi.

Polis Liselilere Siber Suçları Anlattı, System.String[]
 Marmaris'te Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, liseli gençlere 'siber suçlarla' ilgili seminer verdi.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi rehberlik servisi gençleri siber suçlarla ilgili bilgilendirilmesi için Muğla İl Emniyet Müdürlüğü'nden destek talebinde bulunuldu. Talebe olumlu yanıt veren yetkililer, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri okulda seminer verdi. Okulun toplantı salonunda gerçekleşen seminere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Sanal ortamda kişisel bilgilerin nasıl korunması gerektiği hakkında bilgi veren yetkililer, öğrencilerden gelen sorulara da yanıt verdi.

Katkılarından dolayı, İl Emniyet Müdürlüğü'ne teşekkür eden Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi Müdürü Rafet Coşkun şöyle konuştu, "Okulumuz rehberlik servisi olarak bir çalışmaya yöneldik. Bu çalışmadaki amacımız, gençlerimiz günümüzde en çok sosyal medyanın yanlış kullanımı ile ilgili sorunlar yaşıyorlar. Bunu en aza nasıl indirebiliriz için çalışıyoruz. Bununla ilgili olarak da Muğla Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı yetkililerin siber suçlarla ilgili çocuklarımızı bilgilendirilmesini istedik. Bugün bu anlamda Muğla Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri öğrencilerimizi konuyla ilgili bilgilendirdiler. Gençlerimiz sosyal medyayı kullanırken zarar görmemesi için mücadele ediyoruz. Çünkü gençler, sosyal medyada sonucunun ne olduğunu bilmeyerek bazı paylaşımlar yapıyorlar. Bu paylaşımlar, gençlerimizin başlarına değişik sorunlar getirebilir. Bunu önlemeye yönelik bir çalışmaydı. Ben yararlı olduğu kanısındayım" - MUĞLAAlkollü Sürücü Kanala Devrilen Otomobilinde Sigara İçmeye Devam Etti Skandal Görüntüler! Terör Örgütü YPG'den Esad Güçlerine Dostane Karşılama

Türk SİHA'ları Esad Güçlerini Canlı Yayında Böyle Vurdu Son Dakika! Afrin'e Giren Esad Güçleri Türkiye Tarafından Vuruldu!