Son Dakika Haberleri: Polis Müfettişi Beklerken Eşinin Doğum Yıl Dönümü Sürprizi ile Karşılaştı

Polis Müfettişi Beklerken Eşinin Doğum Yıl Dönümü Sürprizi ile Karşılaştı

8 yıl önce

Muğla'nın Fethiye ilçesinde görev yapan polis memuru, eşinin doğum gününü kutlamak için farklı bir yöntem kullandı.

Polis Müfettişi Beklerken Eşinin Doğum Yıl Dönümü Sürprizi ile Karşılaştı, System.String[]

Muğla'nın Fethiye ilçesinde görev yapan polis memuru, eşinin doğum gününü kutlamak için farklı bir yöntem kullandı. Görevde olduğu için Fethiye Emniyet Müdürü'nden bir saat izin alan polis memuru Salih Çalbay, müfettişler gelecek diye inandırdığı eşine müzisyenlerle sürpriz yaptı. Müfettiş beklerken müzisyenler ve elinde doğum günü pastası ile eşini gören Ayşe Çalbay, büyük şaşkınlık yaşadı ve çok duygulandı.


Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Salih Çalbay(38), 3 yıldır evli olduğu eşi Ayşe Çalbay(39) ile birlikte hiç doğum günü kutlayamadı. Eşinin doğum günlerinde sürekli olarak görevde olan Salih Çalbay, bu yıl eşi için büyük bir sürpriz hazırladı. Eşinin bu yıl ki doğum gününde de kendisine görev çıkan Çalbay, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Saffet Koçer'e durumu izah etti. Müdürden bir saatliğine izin alan Çalbay, eşine polis müfettişlerinin eve geleceğini ve kendisine sorular soracağını söyledi. Bu sırada çalgıcıları ayarlayan ve doğum günü pastası yaptıran Salih Çalbay, Pazaryeri Mahallesi'nde bulunan evine geldi.


Elinde pasta ardında çalgıcılarla sessizce apartmana giren Salih Çalbay, kaldığı dairenin ziline bastı. Polis müfettişlerinin geldiğini düşünerek kapyı açan Ayşe Çalbay karşısında çalgıcıları ve eşini görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Gözleri dolu dolu eşine sarılan Ayşe Çalbay, daha sonra eşinin kendisi için hazırladığı doğum günü pastasının mumunu üfledi. Komşularının şaşkın bakışları arasında sürpriz doğum günü kutlaması yapan çift, küçük kızları Tuana ile birlikte kesilen pastanın tadına baktı.


Eşinin sürpriz karşısında çok şaşırdığını anlatan Ayşe Çalbay, 39 yaşına gelmesine rağmen ilk defa böyle bir doğum günü kutladığını söyledi. Eşi Salih Çalbay'a teşekkür eden Ayşe Çalbay, "Bana müfettişler gelecek, sana form doldurtacaklar dedi. Benim buradaki çalışma sistemimi soracaklar dedi. Ama karşımda çalgıcıları görünce çok şaşırdım. Hiç böyle bir şey beklemiyordum. Hiç doğum günü kutlayamadığımız için bu beni ayrıca şaşırttı." dedi.


Polis memuru Salih Çalbay, Fethiye Emniyet Müdürü İbrahim Saffet Koçer'den eşinin doğum gününü kutlamak için izin aldığını, elbiselerini değiştirip eşine doğum günü sürprizi hazırladığını anlattı. Polis olmaktan mutlu olduğunu ve severek bu işi yaptığını kaydeden Çalbay, yıllardır eşinin ve çocuğunun doğum günlerini aynı gün kutlayamadığını açıkladı. Bu durumu emniyet müdürü ile paylaştığını ifade eden Çalbay şöyle konuştu: "Her doğum gününde işimiz gereği görevde oluyoruz. Bugün yine görevim var. Müdürümden izin istedim. Üzerimi değiştirdim, eşime 'Müfettişler gelecek, sana soru soracaklar' dedim ve bu sürpriz doğum gününü hazırladım."


Yaklaşık 20 dakika süren doğum günü kutlamasının ardından polis memuru Salih Çalbay, yeniden üniformalarını giyerek görevinin başına döndü.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 01:35 Kaynak: CHASiirt'te 'ışık hadisesi' için binlerce kişi toplandı
Seçmenin yüzde 51.8'i İBB Başkanı İmamoğlu'ndan memnun değil MHP Lideri Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı