Polis, Yola Yerleştirilmiş 30 Kg Patlayıcıyı Etkisiz Hale Getirdi - Son Dakika

Polis, Yola Yerleştirilmiş 30 Kg Patlayıcıyı Etkisiz Hale Getirdi

05.01.2012 16:19
Polis, Yola Yerleştirilmiş 30 Kg Patlayıcıyı Etkisiz Hale Getirdi, System.String[]

Şırnak'ın İdil ilçe merkezinde, yola daha önce yerleştirilmiş 30 kg patlayıcı bulundu.

Şırnak'ın İdil ilçe merkezinde, yola daha önce yerleştirilmiş 30 kg patlayıcı bulundu. Olayın polise haber verilmesinden sonra geniş güvenlik önlemleri altında patlayıcılar imha edildi.

İdil'de polis ve askeriyenin her zaman kullandığı ve genellikle devriye görevi yürüttüğü Orhan Doğan Caddesi üzerinde, kanalizasyon borusuna daha önce yerleştirilen tuzaklanmış ve uzaktan kumandalı olduğu tespit edilen çok sayıda patlayıcı bulundu. Her iki tarafı taşlarla kapatılmış olan kanalizasyon borusu içinde, iki ayrı yağ tenekesi içine 15'er kilo olarak tuzaklanmış 30 kilo bomba bulundu. Cadde üzerinde bulunan patlayıcılar, Cizre polis bomba imha uzmanları tarafından imha edildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gelen bir ihbarı değerlendiren güvenlik güçleri, olay yerinde geniş güvenlik önlemi aldı. Güvenlik açısından bir süre yolu güvenlik çemberi ile kapatan polis ekibi, Cizre'den bomba imha uzmanları olay yerine çağrıldı. Olası bir patlamadan dolayı olay yerine sinyal kesici jammer aracı da getirildi. Yaklaşık 4 saat olarak üzerinde çalışma yapan bomba uzmanları, patlayıcıları yerinde etkisiz hale getirdi.

Tahrip gücünün çok yüksek olduğu tespit edilen patlayıcıların patlatılması halinde bir facianın yaşanacağı bildirilirken, patlayıcıları yerleştirenleri bulmak için polis soruşturma başlattı.

Polis, Yola Yerleştirilmiş 30 Kg Patlayıcıyı Etkisiz Hale Getirdi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Polis, Yola Yerleştirilmiş 30 Kg Patlayıcıyı Etkisiz Hale Getirdi - Son Dakika


Son Dakika

Fatih Karagümrük, evinde Erzurumspor'u 5-1 yendi Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac, istifa kararından vazgeçti Sağlık Bakanlığı, PCR testini pozitiften negatife çeviren şebeke hakkında yasal işlem başlattı Galatasaray-Bakken Bears maçı koronavirüs nedeniyle ertelendi Arkadaşlarıyla vedalaştıktan sonra yola çıkan motosiklet sürücüsü, kazada hayatını kaybetti Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 12'ye, yaralı sayısı 607'ye yükseldi Prof. Dr. Ziyadin Çakır, İzmir'deki tsunaminin nedenini anlatıp uyardı: Bütün Körfez tehlike altında