Polisler "Misafir" Nöbetinde - Son Dakika

Polisler "Misafir" Nöbetinde

07.09.2012 12:40
Polisler

Gültekin Yetgin - Giresun'da, İl Emniyet Müdürlüğü'nün hazırladığı 'İlk Adımda Dost Eli' projesi kapsamında polis memurları gece saat 4'ten itibaren şehirler arası otobüs terminalinde Giresun Üniversitesi'ne kayıt için gelen öğrencileri...

Gültekin Yetgin - Giresun'da, İl Emniyet Müdürlüğü'nün hazırladığı 'İlk Adımda Dost Eli' projesi kapsamında polis memurları gece saat 4'ten itibaren şehirler arası otobüs terminalinde Giresun Üniversitesi'ne kayıt için gelen öğrencileri karşılayarak onlara kayıt işlemlerinde yardımcı oluyor.

Öğrenci kayıt merkezinin bulunduğu alana kurulan stantlarda öğrencilerle ailelerine ücretsiz çay, poğaça ve simit ikramında bulunan polis memurları, öğrencilere rehberlik yapıyor.

Giresun İl Emniyet Müdür Vekili Abdullah Çevik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projenin amacının 2012-2013 eğitim-öğretim döneminde Giresun'a gelecek olan 7 bin civarındaki öğrenciyi karşılamak olduğunu söyledi.

Kente gelen öğrencilerin geç saatlerde ulaşım sorunu yaşamamaları için polis memurlarının sabaha karşı saat 4'ten itibaren şehirler arası otobüs terminalinde beklediklerini bildiren Çevik, "Giresun Üniversitesi'nin tahsis ettiği otobüsle öğrenciler polis memurlarının refakatinde üniversitenin Gazipaşa Yerleşkesi'ndeki Öğrenci Kayıt Merkezi'ne götürülüyor. Öğrenciler ve aileleri erken saatte otobüsten indiklerinde kayıt merkezine gitmek için sorun yaşamıyorlar" dedi.

Çevik, Giresun'a yabancı olan öğrenciler için, misafirperverliklerini göstermek amacıyla proje kapsamında stant oluşturduklarını anlatarak, öğrenci ve ailelerine kahvaltı ikramı yaptıklarını anlattı.

Misafirlere çay, poğaça, simit ve su ikramında bulunduklarını kaydeden Çevik, şöyle devam etti:

"Öğrencilerin terminalden alınıp buraya getirilmesi ve yiyecek, içecek ikram edilmesi sadece Giresun'da var. Amacımız öğrencilerimize dost elini göstermek. Kanunlar doğrultusunda herkese yardım edebilmek. Tabi bu standımızın açılmasında yer imkanı tanıyan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar'a şükranlarımızı arz ediyoruz."

- Türkiye'nin geleceği yolunda atılmış bir adım-

Rektör Prof. Dr. Attar ise Giresun Emniyet Müdürlüğü'nün uyguladığı projeyi Türkiye'nin ışıklı geleceği yolunda atılmış bir adım olarak değerlendirdiğini söyledi.

Attar, "Böyle bir sıcak, candan dost elinin uzatılması ön yargıyı ortadan kaldıracaktır. Onları seven, onların güvenliğini temin eden yakınlarının olduğunu görecektir gençlerimiz. Bu proje inanıyorum ki hızlı bir şekilde Türkiye geneline yayılacaktır. Giresun Emniyetini, sabahın dördünde üşenmeden Türkiye'nin doğusundan batısından bize gelen misafirleri karşılayıp burada güzel bir şekilde ağırlayan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

-Öğrenciler ilgiden oldukça memnun-

Giresun Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bankacılık ve Finans Bölümü'nü kazanan ve kayıt yapmak için Giresun'a gelen Meltem Adıgüzel, uygulama dolayısıyla adres arama sıkıntısı yaşamadıklarını belirtti.

Adıgüzel, "Buraya Zonguldak'tan geldim. Yol uzak ve yorucu. Ancak yorgunluğun sonunda güzel bir karşılama iyi oldu. Polisler bizi doğruca kayıt merkezine götürdü. Biz bilmediğimiz bir yere geldik. Polis memurlarının ilgisi bizi oldukça memnun etti" ifadelerini kullandı.

Yayıncı: Orhan Topal - GİRESUN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Polisler 'Misafir' Nöbetinde - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Alkol alıp yaşlı annesinin evini yaktı, kenarda durup film izler gibi yangını izledi Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Medipol Başakşehir, Şampiyonlar Ligi'ndeki ikinci maçında PSG'ye boyun eğdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de