Polislere Akıllı Sınıflarla Uzaktan Eğitim İmkanı - Son Dakika

Polislere Akıllı Sınıflarla Uzaktan Eğitim İmkanı

18.01.2012 15:08
Polislere Akıllı Sınıflarla Uzaktan Eğitim İmkanı, System.String[]

Emniyet Teşkilatı mensupları, 81 ilde kurulan canlı video konferans sistemine sahip akıllı sınıflar sayesinde kendi illerinden ayrılmadan hizmet içi eğitim alabilecekler.

Emniyet Teşkilatı mensupları, 81 ilde kurulan canlı video konferans sistemine sahip akıllı sınıflar sayesinde kendi illerinden ayrılmadan hizmet içi eğitim alabilecekler.

Para ve zaman tasarrufu da hedeflenen 'Akıllı Sınıf Uygulaması Projesi'nin tanıtımı, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü'nde gerçekleştirildi. İnternet aracılığıyla yüksek kaliteli görüntü ve sesli olarak tek merkezden 81 ilde aynı anda eğitim verilmesine imkan sağlayan Akıllı Sınıf Projesi'nin tanıtımı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Naim Şahin'in de canlı olarak katıldığı toplantı ile gerçekleşti. Proje tanıtımına Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu,

Belediye Başkanı Burhabettin Çoban, Hava Meydan Komutanı Seyfullah Sönmez, İl Jandarma Komutanı Okçin Akşit, İl Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli ve daire müdürleri katıldı. 5 il ile aynı anda iletişim kurulduğu toplantıda, Bakan Şahin ve Bakan Yıldırım'ın sorularına toplantıya canlı bağlanılan illerin valileri cevap verdi.

Afyonkarahisar'daki canlı bağlantıda ise Bakan Şahin, Şehitoğlu Konağı ile yapımı süren Emniyet Rehabilitasyon Merkezi'ni sordu. Vali Balkanlıoğlu, Afyonkarahisar'ın soğuk bir gününde canlı bağlantıyı gerçekleştirdiklerini söyleyerek, "Havası soğuk ancak insanları sıcak bir memleketteyiz. Bu akşam Türkiye rekoru Afyonkarahisar'daydı. Hava sıcaklığı eksi 22 derece" dedi. Vali Balkanlıoğlu, Emniyet Rehabilitasyon Merkezi'nin çalışmalarının da aralıksız olarak sürdüğünü anlattı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ise, Kütahya'da yapımı süren Zafer Havaalanı'nın son durumu hakkında Vali Balkanlıoğlu'ndan bilgi aldı. Çalışmaların iyi gittiğini aktaran Balkanlıoğlu, "İnşallah önümüzdeki yaz biteceği yönünde duyumlarımız var. Bölge halkı ümitle bitmesini bekliyor. Baya hızlı çalışıyorlar. Bugünlerde buralarda kar var. Bir süre ara verdiler ancak hava müsait olduğu sürece ara vermeksizin çalışmalarını sürdürecekler" diye konuştu.

İçişleri Bakanı Şahin, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a Afyonkarahisar'daki karla mücadelede sergilenen çalışmaları sordu. Başkan Çoban, meteorolojik verilere göre son 10 yılın en şiddetli kışının yaşandığını, özellikle kırsal kesimde yaşayan insanların '1948'den beri en yoğun kış yaşanıyor' dediklerini aktardı. Sıcaklığın şehir merkezinde eksi 23'ü bulduğunu anlatan Başkan Çoban, "Ancak açık alanlarda biraz daha düşük. Hava meydan komutanlığımızın bulunduğu yerde eksi 25 derece ölçülmüş. Şehir

merkezinde 40 santimetrenin üzerinde kar var. Ancak yüksek kesimlerde bir metreyi geçiyor. Özel idaremiz çalıştı, kapalı hiçbir yolumuz yok. Ne köylerde ne de şehir merkezinde" dedi.

Daha sonra iki bakan, akıllı sınıfların bulunduğu Adana, Düzce, İzmir ve Erzincan'a canlı video konferans ile bağlandı. - AFYONKARAHİSAR

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Polislere Akıllı Sınıflarla Uzaktan Eğitim İmkanı - Son Dakika


Son Dakika

Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü "Türk ürünlerine boykot gündemimizde yok" diyen Fransız Bakan'dan AB'ye küstah çağrı: Türkiye'ye karşı önlem alın Türk İHA'larından nokta atışı! Dağlık Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Harutyunyan böyle vuruldu Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi