Polisten Emekli Öğretmenlere Ziyaret - Son Dakika

Polisten Emekli Öğretmenlere Ziyaret

26.11.2012 17:06
Polisten Emekli Öğretmenlere Ziyaret, System.String[]

Toplum Destekli Polislik Şubesi, 'Eğitimde İz Bırakanlar' projesi kapsamında öğretmen emeklisi Avni ve Ayten Buğday çiftini ziyaret etti.

Toplum Destekli Polislik Şubesi, 'Eğitimde İz Bırakanlar' projesi kapsamında öğretmen emeklisi Avni ve Ayten Buğday çiftini ziyaret etti.

Topluma danışmak, toplumun içinde ve onlarla bire bir ilişki içinde görev yapmak, duyarlı bir toplumsal yapı oluşturmak amacı ile başlatılan 'Eğitimde İz Bırakanlar' projesi kapsamında Muğla Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, emekli öğretmen Ayten ve Avni Buğday çiftini evinde ziyaret etti.

Öğretmen emeklisi Buğday çiftine hediye veren polis memurları, hırsızlık konusunda alınabilecek önlemler hakkında çifti bilgilendirdi.

Polisin halkın desteğiyle suça karşı daha başarılı olacağını belirten Şube Müdürü Tufan Güleç, "Öğretmenler eğitimli toplumun oluşmasını sağlar. Her ne kadar emekli de olsanız da öğretmenlik bir ömür boyu sürer. Sizin desteğinizi almak istedik. Hizmetlerinizi unutmadığımızı belli etmek istedik" dedi.

Çift, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, üç çocuklarından küçük oğullarının Hakkari'de polis olmasından dolayı kendilerinin ayrı bir mutluluk yaşadıklarını kaydetti.

Yapılan çalışmaları takip ettiğini kaydeden Avni Buğday, "Emniyet teşkilatı, vazgeçilmez ve var olması gereken bir teşkilattır. Bu gibi çalışmalarla suçun önü biraz daha kesilmiş olacak. Polislik teşkilatı eskiye göre büyük mesafe kat etti. Artık emniyet teşkilatı halkla iç içe. Çocuğumun da polis olmasından büyük gurur duyuyorum" diye konuştu.

Ziyarette polislere çay ve tatlı ikram eden Ayten Buğday, polislere birer hediye verdi.

Muhabir: Ali Rıza Akkır

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu - MUĞLA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Polisten Emekli Öğretmenlere Ziyaret - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 27 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 76 kişi vefat etti, 2209 yeni vaka tespit edildi Ünlü modacılar Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal Türkiye'deki şirketlerini kapattı AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'den Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine ortak tepki Son Dakika: 500 lirayı aşan altından yeni rekor geldi Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Koronavirüse yakalandıktan sonra ten rengi değişen Çinli doktor normale döndü Sert tedbirler geri mi dönüyor? Ateş Kara, yarınki Bilim Kurulu toplantısını işaret etti Koronavirüse yakalanan Eser Yenenler'den haber var