Son Dakika Haberleri: Polisten Kaçış Videosunu Sosyal Medyadan Paylaşan Genç, Günler Sonra Yakalandı

Polisten Kaçış Videosunu Sosyal Medyadan Paylaşan Genç, Günler Sonra Yakalandı

6 ay önce

Konya'da polisin "dur ihtarına uymayarak otomobilini görevlilerin üzerine süren 19 yaşındaki genç, olayın görüntülerini sosyal medya hesabında paylaşınca yakayı ele verdi.

Polisten Kaçış Videosunu Sosyal Medyadan Paylaşan Genç, Günler Sonra Yakalandı, System.String[]

Konya'da, "dur" ihtarında bulunan polisin üzerine otomobilini süren 19 yaşındaki M.F.K., bu anları cep telefonunun kamerasıyla kaydedip, sosyal medyadan paylaştı. Görüntülerden tespit edilip, yakalanan ve yanında ehliyeti olmadığı için ceza yiyeceğini düşünerek kaçtığını öne süren M.F.K. hakkında, '"trafik güvenliğini tehlikeye düşürme'" suçundan soruşturma açıldı.

"GÖZÜMDE CANLANIR KOSKOCA MAZİ"

Konya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sosyal medyada M.F.K. tarafından sosyal medyadan paylaşılan video üzerine çalışma başlattı. Merkez Selçuklu ilçesine bağlı Yazır Mahallesi Ulusal Sokak'ta polisin 'dur' ihtarına uymayıp, otomobili polis memurunun üzerine sürdükten sonra kaçan sürücünün, bu anları da cep telefonunun kamerasıyla kaydedip, sosyal medyadan paylaştığı görüldü. 'Gözümde canlanır koskoca mazi, güzel kaçmışım' notuyla paylaşılan videodan sürücünün, M.F.K. olduğu belirlendi.

"PİŞMANIM" DEDİ, SERBEST KALDI

Ekipler, M.F.K.'yi yürüttükleri çalışma sonucu yakalayıp, gözaltına aldı. Hakkında 'trafik güvenliğini tehlikeye düşürme' suçundan işlem başlatılan M.F.K.'nin emniyetteki ifadesinde, "Otomobil, annemin üzerine kayıtlı. Bu olay, yaklaşık 2 ay önce oldu. Daha önce ehliyetsiz araç sürdüğüm için ceza yemiştim. O gün de ehliyetim üzerimde yoktu. Yine ceza yiyeceğim için polisten kaçtım. Pişmanım" dediği öğrenildi. M.F.K. ve otomobilde bulunan arkadaşı H.B.T., ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.


YORUMLAR


Tarlasını Süren Çiftçi, Tesadüfen Tarihi Su Tünellerini Buldu Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2'nci 100 Günlük Eylem Planı'nı Açıkladı

9 Kişinin Öldüğü Tren Kazasıyla İlgili Yazar Nihat Genç'ten Skandal Sözler: Kazanın Şifreleri Çarpışma Dizisinde