BULDAN: İLERİKİ SÜREÇTE DEMOKRATİK İKTİDARIN BİR PARÇASI OLACAĞIZ - Son Dakika

BULDAN: İLERİKİ SÜREÇTE DEMOKRATİK İKTİDARIN BİR PARÇASI OLACAĞIZ

18.10.2021 17:20

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, muhalefetteki partilere birlik çağrısı yaptı.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, muhalefetteki partilere birlik çağrısı yaptı. HDP'nin demokratik siyasete yön vermeye devam edeceğini söyleyen Buldan, "İleriki süreçte demokratik iktidarın bir parçası olacağımıza bugün bir kez daha söz veriyoruz. Bir dahaki seçimlerde HDP bu ülkeyi yönetecek bir parti olacaktır? dedi.

HDP tarafından Ağrı Vali Lütfi Yiğenoğlu Stadyumu yanındaki alanda 'Demokratik Çözüm İçin Demokrasiye Çağrı' mitingi düzenlendi. Mitingde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, muhalefet partilerine birlik olma çağrısında bulundu. Buldan, '27 Ekim tarihinde Ankara'da gerçekleştirdiğimiz demokrasiye çağrı deklarasyonumuzun halkımızla buluşma faslını gerçekleştiriyoruz. İlk mitingimizi de Ağrı'da yapıyoruz. HDP demokratik siyasete yön vermeye devam edecek. Şimdilik demokratik bir muhalefet yürütüyoruz. Ama bu böyle devam etmeyecek. İleriki süreçte demokratik iktidarın bir parçası olacağımıza bugün bir kez daha söz veriyoruz. Bir dahaki seçimlerde HDP bu ülkeyi yönetecek bir parti olacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. HDP iktidara barış, adalet, özgürlük bu ülkeye demokrasi gelsin diye yürüyecek. Türkiye'yi kurtaracak 11 maddelik bir tutum belgemizi yayınladık. Şimdi bunula birlikte tüm demokrat kesimlere, Türkiye'nin muhalefetine, sivil toplum kuruluşlarına, kanaat önderlerine çağrıda bulunuyoruz. Gelin hep birlikte el ele vererek bu belgeyi esas alarak Türkiye'nin demokrasiye olan ihtiyacına karşılık bu tutum belgesine sahip çıkalım. Kapımız bütün herkese açıktır. Kapımız bugün muhalefette olan bütün partilere açıktır. Evet, muhalefet partileri bir araya gelirse, birlik olursa eğer AKP hükümetinin bir daha iktidara gelmesini engelleyebiliriz" diye konuştu.

Buldan'ın konuşması sonrası verilen konserin ardından etkinlik sona erdi.

BULDAN: İLERİKİ SÜREÇTE DEMOKRATİK İKTİDARIN BİR PARÇASI OLACAĞIZ
BULDAN: İLERİKİ SÜREÇTE DEMOKRATİK İKTİDARIN BİR PARÇASI OLACAĞIZ
BULDAN: İLERİKİ SÜREÇTE DEMOKRATİK İKTİDARIN BİR PARÇASI OLACAĞIZ
BULDAN: İLERİKİ SÜREÇTE DEMOKRATİK İKTİDARIN BİR PARÇASI OLACAĞIZ

Karaismailoğlu: 'Muhalefet yokları oynamaya devam etsin' Karaismailoğlu: 'Muhalefet yokları oynamaya devam etsin' Ağrı'da kaçakçılık operasyonları: 3 gözaltı Ağrı'da kaçakçılık operasyonları: 3 gözaltı Enerji krizi: İngiltere'de hükümet hangi önlemleri açıkladı, muhalefet ne diyor? Enerji krizi: İngiltere'de hükümet hangi önlemleri açıkladı, muhalefet ne diyor?
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel BULDAN: İLERİKİ SÜREÇTE DEMOKRATİK İKTİDARIN BİR PARÇASI OLACAĞIZ - Son Dakika


Advertisement