Polonya'da Ölüleri Çalan Zanlı Yakalandı - Son Dakika

Polonya'da Ölüleri Çalan Zanlı Yakalandı

10.11.2017 10:19
Polonya'da Ölüleri Çalan Zanlı Yakalandı, System.String[]

Polonya’da farklı mezarlardan çıkardığı cesetleri çalarak özenli bir şekilde kayıt altına aldıktan sonra çuvallara koyup ormanlık alana gömdüğü tespit edilen adam, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Polonya'da farklı mezarlardan çıkardığı cesetleri çalarak özenli bir şekilde kayıt altına aldıktan sonra çuvallara koyup ormanlık alana gömdüğü tespit edilen adam, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Polonya'nın Baltık Denizi kıyısında bulunan Gdansk şehri, akıllara durgunluk veren bir olaya sahne oldu. Son yıllarda Pomorski ve Warminski-Mazurski Voyvodalıklarında bazı mezarlıklarda kabirler kırılarak, içerisindeki cesetler çıkarıldı. Polonya polisi, olayın ardından başlattığı araştırmada ilk zamanlarda pek mesafe kat edemezken, olaylar son iki, üç yılda daha sistematik bir hale geldi.

Yine polis ekiplerinin belirlemelerine göre, son dönemlerde yaklaşık birkaç ayda bir, 1 ceset çalınmaya başlandı. Bunun üzerine çalışmalarını sıklaştıran ekipler, mezarlıklarda yaptıkları incelemeler, kamera kayıtları, olay yerinden aldıkları DNA örnekleri ve uzmanlardan aldıkları yardımlar neticesinde şahsın Gdansk şehrinde oturan 54 yaşındaki bir adam olduğunu saptadı. Şüphelinin tehlikeli olabileceği bilgisini alan polis, terörle mücadele ekiplerinin düzenlediği operasyonla şahsı gözaltına aldı.

Gözaltı işlemi sırasında şüphelinin üzerinde 2 adet bıçak ele geçirilirken, evinde yapılan aramalarda ise bir takım notlara el konuldu. Deliller üzerinde inceleme yapan polis, el konulan notlarda, çalınan cesetlerin kayıt altına alındığını, belirli bir düzene göre çuvallara konulup Bretowo Tren İstasyonu yanındaki ormanlık alana gömüldüklerini tespit etti. Bunun üzerine notlarda tarif edilen alan kazıldı ve içerisinde ceset parçaları olan 9 adet çuval çıkarıldı. Çıkarılan cesetler DNA testi için adli tıpa yollanırken, 54 yaşındaki şüpheli de savcılığa sevk edildi.

Polis ve savcılığın yaptığı incelemeler neticesinde şüphelinin başlangıçta yalnızca mezarları tahrip ettiği, cesetleri çıkarmaya ise sonraki yıllarda başladığı tespit edildi. Cesetlerin satılmak yahut ziynet eşyası, altın diş gibi değerli eşyalar ele geçirmek ya da satanizm, nekrofili amacıyla çıkarılmadığını belirleyen polis, şüphelinin bu davranışının şahsi teorisinden, şahsi gereksiniminden kaynaklanabileceği açıklamasında bulundu.

Daha önce poliste kaydı bulunmayan, bekar ve düzenli bir işi olan, seyahat etmeyi seven, sık sık seyahate çıkan ve sıradan yaşantısıyla dikkatleri üzerine çeken 54 yaşındaki şüpheli, savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı Güney Gdansk Bölge Mahkemesi'nce tutuklandı. - VARŞOVA

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Polonya'da Ölüleri Çalan Zanlı Yakalandı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

08:21 "Palalı Sabri"nin fuhuş çetesine yapılan operasyonda Afrika güzellik kraliçesi de gözlem altına alındı ABD, Türk ve Rus etkinliğini bastırmak için harekete geçti! Hedefinde Çanakkale Boğazı'nı çevreleyen adalar var 07:46 ABD, Türk ve Rus etkinliğini bastırmak için harekete geçti! Hedefinde Çanakkale Boğazı'nı çevreleyen adalar var İstanbul'da insan silüetinde bulut oluştu, herkes Nikola Tesla'ya benzetti 00:43 İstanbul'da insan silüetinde bulut oluştu, herkes Nikola Tesla'ya benzetti
Burcu Özberk'in Aşk Mantık İntikam setinden paylaştığı göğüs dekolteli video olay oldu 00:15 Burcu Özberk'in Aşk Mantık İntikam setinden paylaştığı göğüs dekolteli video olay oldu Ünlü oyuncu Aslı Bekiroğlu'nun imaj değişikliği sevenlerini ikiye böldü: Çok canım yandı ama ben sevdim 23:23 Ünlü oyuncu Aslı Bekiroğlu'nun imaj değişikliği sevenlerini ikiye böldü: Çok canım yandı ama ben sevdim Rıdvan Dilmen maaşıyla ilgili iddialara canlı yayında yanıt verdi: TRT'den 1 TL para almadım 22:03 Rıdvan Dilmen maaşıyla ilgili iddialara canlı yayında yanıt verdi: TRT'den 1 TL para almadım
Bizim çocukların maçında ortalık savaş alanına döndü! Lens taraftarları sahaya inip, Lille tribünlerine koştu 19:49 Bizim çocukların maçında ortalık savaş alanına döndü! Lens taraftarları sahaya inip, Lille tribünlerine koştu Ormanlık alanda 3 yeri ateşe veren şahıstan, 16:16 Ormanlık alanda 3 yeri ateşe veren şahıstan, "Neden yakıyorsun?" sorusuna iki kelimelik cevap: Evimi yakıyorum
Advertisement