Pompeo, Maldivler Devlet Başkanı Solih ile görüştü - Son Dakika

Pompeo, Maldivler Devlet Başkanı Solih ile görüştü

28.10.2020 23:43
Pompeo, Maldivler Devlet Başkanı Solih ile görüştü, System.String[]

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Maldivler Devlet Başkanı İbrahim Mohamed Solih ile görüşerek, ikili ilişkiler ve Hint-Pasifik bölgesindeki hedefleri ele aldı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Maldivler Devlet Başkanı İbrahim Mohamed Solih ile görüşerek, ikili ilişkiler ve Hint-Pasifik bölgesindeki hedefleri ele aldı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Cale Brown, Pompeo ve Solih arasında Maldivler'in başkenti Male'de yapılan görüşmeye ilişkin yazılı açıklama yayımladı.

Pompeo'nun, Maldivler'in demokratikleşme ve sivil toplumun gelişmesi konusunda Solih'i tebrik ettiğini belirten Brown, şu ifadeleri kullandı:

"Bakan Pompeo ve Başkan Solih, ülkelerimiz arasında 54 yıl önce diplomatik ilişkiler kurulduğundan ve Maldivler'de bir ABD Büyükelçiliği açılmasını ikili ilişkilerimizde bir kilometre taşı olarak kabul ettiğimizden bu yana ABD ile Maldivler arasındaki giderek artan sıcak ve yakın ilişkilere dair memnuniyetlerini belirtti."

Crown, ikilinin, Hint-Pasifik bölgesindeki ortak hedefleri ilerletmek adına iş birliğini güçlendirme sözü verdiğini de vurguladı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Pompeo, Maldivler Devlet Başkanı Solih ile görüştü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Masumlar Apartmanı izleyicileri ekrana kilitledi! Han, İnci'ye bir sırrını açıklıyor Biden'dan yolsuzluk iddialarına sığınan Trump'a cevap: Yenilgiyi kabul etmemesi utanç verici Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronayla bağlantılı yeni hastalığa karşı uyardı! Bu 3 belirti varsa hastaneye koşun Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Çok iyi bir kulüp başkanı olmadığımı biliyorum Çukur'da bomba transfer! Diziye katılan yeni isim dengeleri değiştirecek Sporting'in genç futbolcusu Bruno Tavares göğsünden vuruldu Şeyma Subaşı dans videosunu paylaştı, yeni sevgilisi yanlışlıkla kadraja girdi Fransız basınından Macron'a Dağlık Karabağ eleştirisi: Suriye ve Libya'dan sonra başka bir başarısızlık!