Prefabrik Okullar Eğitime Açıldı - Son Dakika

Prefabrik Okullar Eğitime Açıldı

12.01.2012 12:00
Prefabrik Okullar Eğitime Açıldı, System.String[]

Ali Dağer - Erciş'te 3'ü iş adamlarının bağışlarıyla kurulan 5 prefabrik okul eğitime açıldı.

Ali Dağer - Erciş'te 3'ü iş adamlarının bağışlarıyla kurulan 5 prefabrik okul eğitime açıldı.

Van'da depremlerde hasar gören bazı okulların yerine prefabrik okullar yaptırıldı. Erciş'te 3'ü iş adamlarının desteğiyle kurulan 5 prefabrik okulda, toplam 36 derslik bulunuyor.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kurbani Özdaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu okullarda 2 bin 500 öğrencinin eğitim görmeye başladığını bildirdi.

Özdaş, 8'er derslikli Zikri Sinoğlu ile Çelebibağı İlköğretim okullarının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırıldığını belirterek, 5 derslikli Yukarı Kozluca okulunun Bartın Valiliği, 10 derslikli Nezahat Çeçen İlköğretim Okulu'nun iş adamı İbrahim Çeçen, 5 derslikli Alparslan Türkeş İlköğretim Okulu'nun ise Kapital Gayrı Menkul Kıymetler tarafından yaptırılarak, Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildiğini söyledi.

Bu okullarda 2 bin 500 öğrencinin taşımalı eğitim kapsamında eğitim gördüğünü bildiren Özdaş, bugün itibarıyla hiçbir öğrencinin açıkta kalmadığını vurguladı.

Özdaş, yarı yıl tatilinde ve cumartesi günleri de yapılacak derslerle, iki aylık açığı kapatmaya çalışacaklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Depremden sonra hayırseverlerin de katkısıyla yaptırılan yeni prefabrik okulların ilçedeki eğitime büyük katkısı oldu. Öğrencilerimiz adına bu hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum. Yaptıkları bu okullar, depremde hasar gördükleri için açamadığımız okulların yerini doldurdu. Devletimizin ilçemizde kalıcı ve sağlam okullarla ilgili çalışmaları devam ediyor."

- VAN

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Prefabrik Okullar Eğitime Açıldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Rusya'nın Soçi kentini sel ve fırtına vurdu! Turistler şehri terk etmeye başladı 20:09 Rusya'nın Soçi kentini sel ve fırtına vurdu! Turistler şehri terk etmeye başladı Günde birkaç defa mastürbasyon yapan adam, felç geçirip hastanelik oldu 19:30 Günde birkaç defa mastürbasyon yapan adam, felç geçirip hastanelik oldu Fedakar baba 3 çocuğunu kurtarmak için suya girip boğularak can verdi 19:12 Fedakar baba 3 çocuğunu kurtarmak için suya girip boğularak can verdi
Ghezzal'dan kafa karıştıran hareket! Beşiktaş'la anlaştığı konuşulurken, Leicester'da maça çıktı 19:11 Ghezzal'dan kafa karıştıran hareket! Beşiktaş'la anlaştığı konuşulurken, Leicester'da maça çıktı Selin Ciğerci, ortalığı salladı! Konserde Bülent Ersoy'a kalça dansı yaptı 19:07 Selin Ciğerci, ortalığı salladı! Konserde Bülent Ersoy'a kalça dansı yaptı Kuşadası Milli Park'ındaki şezlong ve şemsiye fiyatları tepki topladı: Bu kadar da olmaz, yazıktır, günahtır 18:01 Kuşadası Milli Park'ındaki şezlong ve şemsiye fiyatları tepki topladı: Bu kadar da olmaz, yazıktır, günahtır
Avustralya'da artan vakalar sonucu karantina geri döndü! Halk sokaklara döküldü 17:50 Avustralya'da artan vakalar sonucu karantina geri döndü! Halk sokaklara döküldü Galatasaray, Brezilyalı yıldız Hernani ile imza aşamasına geldi 17:36 Galatasaray, Brezilyalı yıldız Hernani ile imza aşamasına geldi
Advertisement