Prematüre Bebeğin İmdadına Helikopter Yetişti - Son Dakika

Prematüre Bebeğin İmdadına Helikopter Yetişti

9 yıl önce

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde 25 haftalık olarak doğan kız bebek akciğer rahatsızlığı nedeniyle helikopter ambulansla Antalya'ya götürüldü.

Prematüre Bebeğin İmdadına Helikopter Yetişti, System.String[]

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde 25 haftalık olarak doğan kız bebek akciğer rahatsızlığı nedeniyle helikopter ambulansla Antalya'ya götürüldü.


Alanya'da 25 haftalık hamile olan Hazimet Köksal bu sabah Alanya Devlet Hastanesi Kadın Doğum Servisi'nde 730 gram ağırlığında prematüre bir kız bebek dünyaya getirdi. Erken doğum nedeniyle akciğerlerinin yanı sıra diğer organları da yeterince gelişmeyen ve solunum yetmezliği yaşayan bebeğin Antalya'ya sevk edilmesine karar verildi.


Antalya 112 Acil Komuta Merkezi ile kurulan irtibatla önce bebeğin götürüleceği hastane belirlendi. Kuvöze alınarak oksijen makinesine bağlanan bebek, ambulansla Cikcilli Beldesi'ndeki helikopter pistine taşındı. Alana inen helikopter ambulansa alınan kız bebek Antalya Özel Medical Park Hastanesi'ne götürüldü. Annenin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Haber Yayın Tarihi: 05.01.2012 03:28 Kaynak: DHASon Dakika

İllegal bahis sitesiyle 5 ayda 50 milyon TL kazanan şahıslar yakalandı
Göktuğhan Argın, Ali Koç'a sorduğu soru nedeniyle tazminatsız işten çıkarılmak istendiğini söyledi Atakan Kayalar'dan "Uzaylılara inanıyor musun?" sorusuna bir garip cevap