Prince'in Gitarı 138 Bin Dolara Satıldı - Son Dakika

Prince'in Gitarı 138 Bin Dolara Satıldı

26.06.2016 17:55
Prince'in Gitarı 138 Bin Dolara Satıldı, System.String[]

Nisan ayında hayatını kaybeden ABD'li pop yıldızı Prince'ın "sarı bulut" adlı özel yapım gitarı açık artırmada satıldı.

Amerikalı pop şarkıcısı ve söz yazarı Prince'in gitarı California'da düzenlenen açık artırmada 137 bin 500 dolara alıcı buldu.

ÜNLÜ KOLEKSİYONCUYA SATILDI

Heritage Müzayede Evi tarafından yapılan açıklamada, Prince'in 1980'li ve 1990'lı yıllarda birçok konserde kullandığı parlak sarı renkli gitarının Beverly Hills'de düzenlenen müzayedede 137 bin 500 dolara Amerikan futbol takımı Indianapolis Colts'un sahibi ve müzik enstrümanları koleksiyoncusu Jim Irsay'e satıldığı bildirildi.

ALBÜMLERİ 100 MİLYONDAN FAZLA SATILDI

Irsay daha önce de 70'li yılların efsane grubu Beatles'in üyeleri Paul McCartney, George Harrison ve John Lennon'ın kullandığı gitarları ve Ringo Starr'ın davul setini satın almıştı. Prince, Minneapolis'teki özel malikanesinde 21 Nisan'da hayatını kaybetmişti. Müzik kariyeri boyunca 100 milyondan fazla albüm satan Prince, rock, R&B, soul ve hip-hop türlerinde kendine özgü bir tarz oluşturarak müzik dünyasına damgasını vurdu.

Prince'in Gitarı 138 Bin Dolara Satıldı

Son Dakika Dünya Prince'in Gitarı 138 Bin Dolara Satıldı - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Paraları Türk lirası karşısında değer kazanınca Bulgarlar Edirne'ye akın etti Elini kıyma makinesine kaptıran asker, 2 saatlik operasyonla kurtarıldı Durak dışında olduğu için kendisini almayan şoföre kızan kadın taksiyle takip ettiği otobüsü kırmızıya boyadı Eşini defalarca bıçaklayarak öldüren koca olay yerinde bekledi Macron'dan skandal provokasyon! Peygamberimize hakaret içeren karikatürler kamu binalarına yansıtıldı Ahmet Kural yeni imajını paylaştı, hayranları şaşkınlığını gizleyemedi İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor