Prof. Akçiğit: Büyüme için teknolojik inovasyon gerekir - Son Dakika

Prof. Akçiğit: Büyüme için teknolojik inovasyon gerekir

Chicago Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ufuk Akçiğit, ekonomik büyüme ve refah için "teknolojik inovasyon" gerektiğini vurguladı.

Prof. Akçiğit: Büyüme için teknolojik inovasyon gerekir, System.String[]

Chicago Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ufuk Akçiğit, ekonomik büyüme ve refah için "teknolojik inovasyon" gerektiğini vurguladı.

Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ve Sabancı Üniversitesi tarafından kurulan Rekabet Forumu'nun Konferans serisinin ilkinde "inovasyon" konusu ele alındı.

Konferansta, " Türkiye'de İnovasyon" başlıklı bir sunum yapan Prof. Akçiğit, bir ülkenin ekonomik büyümeyi sağlayabilmesi ve refah seviyesini yükseltebilmesi için teknolojik inovasyon yapması gereğinin altını çizdi. Konferansta ayrıca, başarılı inovasyon için üniversiteler ile şirketler arasındaki bağın güçlü olması gerektiği vurgulandı. Türkiye'de inovasyonun üniversiteler ve şirketler olmak üzere iki ayağını ele alan sunumda rekabet, regülasyon ve bilim ortamının gelişimibaşlıklarına odaklanıldı.  TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Sanayi Politikaları Yuvarlak Masa Başkanı Bahadır Balkır açış konuşmasında, "Dördüncü Sanayi Devrimi olarak adlandırılan bu yeni düzen küresel rekabetçiliği inovasyon temelindeki yetkinlikler ile belirliyor. Daha hızlı, daha kaliteli ve daha verimli üretim yapan şirketler üzerlerinde yeni taleplerin baskısını her geçen gün daha fazla hissediyor" dedi ve ekledi:

"Yeni oyunda ayakta kalabilmek dijital araçlar dahil bu yeni mekanizmaları, bu yeni kültürü ne kadar içselleştirdiğinizle alakalı. İnovasyon ise bu mekanizmaları besleyen yegane can damarı."


Haber Yayın Tarihi: 16.09.2020 17:06 - Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Prof. Akçiğit: Büyüme için teknolojik inovasyon gerekir - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

AK Parti'de büyük değişim! İl ve ilçe başkanlarının yüzde 65'i yeni isimler olacak Akli dengesi yerinde olmayan saldırgan çay içen şahsı defalarca böyle bıçakladı Son Dakika: Erdoğan'dan Macron'un yüzüne karşı net Doğu Akdeniz mesajı: Türkiye haklarını kimseye yedirmeyecek Galatasaray, Inter'li Joao Mario'yu transfer etmek istiyor Çukur'da büyük sürpriz! 1. bölümde ölen Kahraman Koçovalı diziye geri döndü Babaanne dizi izlemeye daldı, küvette unuttuğu torunu boğularak hayatını kaybetti Ölen penguenin midesinden N95 maske çıktı Aleyna Çakır ve Gülay Uygun'un dosyalarını kapatan Müge Anlı'ya tepki yağıyor