Son Dakika Haberleri: Prof. Aydın: Geçmişten Günümüze Din Gerektiği Gibi Anlaşılamadı

Prof. Aydın: Geçmişten Günümüze Din Gerektiği Gibi Anlaşılamadı

7 yıl önce

Selçuk Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof.Dr.Mustafa Aydın, "Gelenekten modernizme din olduğu gibi anlaşılmış, olması gerektiği gibi anlaşılmamıştır." dedi.

Prof. Aydın: Geçmişten Günümüze Din Gerektiği Gibi Anlaşılamadı, System.String[]
Selçuk Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Aydın, "Gelenekten modernizme din olduğu gibi anlaşılmış, olması gerektiği gibi anlaşılmamıştır." dedi.

Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) tarafından gerçekleştirilen Kültür Kuşağı Konferanslar Dizisi'nin bu haftaki konuğu Prof. Dr. Mustafa Aydın oldu. Prof. Aydın, İl Genel Meclisi Salonu'nda 'Gelenekten Modernizme Din Algısı Sekülerizm-Kutsamacılık' konulu bir konferans verdi.

Prof. Dr. Mustafa Aydın, konuşmasında, gelenekten modernizme dinin olması gerektiği gibi anlaşılamadığını belirtti. Aydın, şöyle devam etti: "İnsanlar dine uyabildiği kadar uymuş ve dini kendisine göre uyarlamak için pek fazla uğraş vermemiş. Dini yeniden anlamak lazım, diğer gelişmelere uygun olarak dini yeniden kurmak lazım, bu, benim insanlık yorumumdur. 18. yy itibariyle İslam'ı yeniden anlama ile ilgili bazı eğilimler varsa da 19. yy'da bu daha fazla ortaya çıkmıştır."

Konferansa, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Malatya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ve çok sayıda davetli dinleyici olarak katıldı.Kaşıkçı'nın Cesedi, Konsolosluktan Halıya Sarılıp Çıkartılmış AK Parti'nin Genç Milletvekili Rümeysa Kadak, Kaç Yaşında Emekli Olacağını Duyurdu

Ünlü Şarkıcı Iggy Azalea'dan, Pelüş Oyuncaklı Kışkırtıcı Paylaşım!