Prof. Aydın: Geçmişten Günümüze Din Gerektiği Gibi Anlaşılamadı - Son Dakika

Prof. Aydın: Geçmişten Günümüze Din Gerektiği Gibi Anlaşılamadı

02.01.2012 17:14
Prof. Aydın: Geçmişten Günümüze Din Gerektiği Gibi Anlaşılamadı, System.String[]

Selçuk Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof.Dr.Mustafa Aydın, "Gelenekten modernizme din olduğu gibi anlaşılmış, olması gerektiği gibi anlaşılmamıştır." dedi.

Selçuk Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Aydın, "Gelenekten modernizme din olduğu gibi anlaşılmış, olması gerektiği gibi anlaşılmamıştır." dedi.

Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) tarafından gerçekleştirilen Kültür Kuşağı Konferanslar Dizisi'nin bu haftaki konuğu Prof. Dr. Mustafa Aydın oldu. Prof. Aydın, İl Genel Meclisi Salonu'nda 'Gelenekten Modernizme Din Algısı Sekülerizm-Kutsamacılık' konulu bir konferans verdi.

Prof. Dr. Mustafa Aydın, konuşmasında, gelenekten modernizme dinin olması gerektiği gibi anlaşılamadığını belirtti. Aydın, şöyle devam etti: "İnsanlar dine uyabildiği kadar uymuş ve dini kendisine göre uyarlamak için pek fazla uğraş vermemiş. Dini yeniden anlamak lazım, diğer gelişmelere uygun olarak dini yeniden kurmak lazım, bu, benim insanlık yorumumdur. 18. yy itibariyle İslam'ı yeniden anlama ile ilgili bazı eğilimler varsa da 19. yy'da bu daha fazla ortaya çıkmıştır."

Konferansa, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Malatya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ve çok sayıda davetli dinleyici olarak katıldı.

Prof. Aydın: Geçmişten Günümüze Din Gerektiği Gibi Anlaşılamadı

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Prof. Aydın: Geçmişten Günümüze Din Gerektiği Gibi Anlaşılamadı - Son Dakika


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de konuştu: Görevimiz, FETÖ mensuplarının hesap vermesini sağlamaktır 04:02 Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de konuştu: Görevimiz, FETÖ mensuplarının hesap vermesini sağlamaktır Milli Savunma Bakanlığı saat verip paylaştı: Gözünüz gökyüzünde olsun 23:46 Milli Savunma Bakanlığı saat verip paylaştı: Gözünüz gökyüzünde olsun Bakan Koca'dan aşılamayla ilgili müjdeli haber! Sarı risk kategorisinde sadece 10 il kaldı 23:30 Bakan Koca'dan aşılamayla ilgili müjdeli haber! Sarı risk kategorisinde sadece 10 il kaldı
23:05 "Canlı yayına sarhoş çıktı" iddialarına Bülent Ersoy'dan yanıt: Ağzıma bir yudum koymadım Ustabaşının boğazına bıçak dayayarak 5 saat rehin alan garsonun ilk ifadesi ortaya çıktı 22:12 Ustabaşının boğazına bıçak dayayarak 5 saat rehin alan garsonun ilk ifadesi ortaya çıktı Kaybedilen Başakşehir maçı sonrası Fenerbahçeli taraftarlardan 21:40 Kaybedilen Başakşehir maçı sonrası Fenerbahçeli taraftarlardan "Caner" paylaşımı yağıyor
Gelin adayı Solmaz, Seda Sayan'ın konserinde süper minisiyle kalça dansı yaptı 19:49 Gelin adayı Solmaz, Seda Sayan'ın konserinde süper minisiyle kalça dansı yaptı Ebru'dan makyajsız paylaşım! 46 yaşındaki şarkıcı takipçilerini doğal haliyle büyüledi 15:57 Ebru'dan makyajsız paylaşım! 46 yaşındaki şarkıcı takipçilerini doğal haliyle büyüledi
Advertisement