Prof. Dr. Abdülkadir Karahan, Kabri Başında Anılacak - Son Dakika

Prof. Dr. Abdülkadir Karahan, Kabri Başında Anılacak

25.07.2014 22:20
Prof. Dr. Abdülkadir Karahan, Kabri Başında Anılacak, System.String[]

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nin eski öğretim üyelerinden merhum Prof. Dr. Abdülkadir Karahan, ölümünün 14. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anılacak.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nin eski öğretim üyelerinden merhum Prof. Dr. Abdülkadir Karahan, ölümünün 14. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anılacak.

Prof. Dr. Abdülkadir Karahan için Pazartesi günü saat 18.00'da kabri başında anma töreni düzenlenecek. Törene Karahan'ın ailesi, dostları ve öğrencilerinin katılması bekleniyor.

PROF. DR. KARAHAN

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 1913 yılında doğan Prof. Dr. Abdülkadir Karahan, İstanbul Üniversitesi Yüksek Öğretmen Okulu ve Sorbonne Üniversitesi'nden mezun oldu. Karahan, özellikle eski Türk edebiyatı ve başta hadis olmak üzere İslami bilimler alanlarında 40'ın üzerinde eser verdi. Yurt içi ve yurt dışında yayınlanan çok sayıda bilimsel makalelerinin yanı sıra Tasvir, Yeni Sabah, Hürriyet, Milliyet, Tercüman, Güneş ve Türkiye gazetelerinde yazılar yazan Karahan, Milli Eğitim Bakanlığı, İLESAM, Türk Edebiyatı Vakfı, Türkoloji Enstitüsü ve daha birçok kurum tarafından ödüle layık görüldü. Karahan, 28 Temmuz 2000 tarihinde vefat etti. - İSTANBUL

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Prof. Dr. Abdülkadir Karahan, Kabri Başında Anılacak - Son Dakika


Son Dakika

Messi, attığı golü Maradona'nın Newell's formasıyla kutlayarak efsaneyi andı Büyükşehir Belediye Erzurumspor, teknik direktör Mehmet Özdilek ile yollarını ayırdı MAK Danışmanlık son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı yalnızca 3 parti geçebiliyor Acun Ilıcalı, yeni platformu Exxen için Tolga Çevik ile anlaştı Yeni kısıtlamalar için karar günü! Kabine toplantısı başladı, gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamada Babasıyla odun toplamaya giden minik Damla, üstüne düşen odunların altında kalarak yaşamını yitirdi Reuters'a konuşan hükümet yetkilisi: Sokağa çıkma ve seyahat kısıtlaması genişletiliyor Bir korse markasının reklamını yapan Hanife Gürdal, verdiği pozla alay konusu oldu