Prof. Dr. Ertuğrul'a aşı karşıtlarından tehdit: Seni asacağız - Son Dakika

Prof. Dr. Ertuğrul'a aşı karşıtlarından tehdit: Seni asacağız

03.12.2021 23:51

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Üyesi Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, kendisine muayene olmaya gelen aşı karşıtı hastaların kendisini tehdit ettiğini dile getirdi. Ertuğrul, "İnşallah çocukların ölür, seni asacağız. Bill Gates'e kendini satmışsın' diyorlar" ifadelerine yer verdi.

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, TV100'de Mine Uzun'un sunduğu Güne Bakış programına konuk oldu. Koronavirüsün yeni varyantı Omicron'a ilişkin bilgiler paylaşan Ertuğrul, aşı karşıtlarından sık sık ölüm tehditleri aldığını da belirtti.

"OMİCRON VARYANTININ TÜRKİYE'DE GÖRÜLMEMESİ MÜMKÜN DEĞİL"

Koronavirüsün yeni varyantı Omicron'un Türkiye'de görülmemesinin olanaksız olduğunu belirten Ertuğrul, "Pandeminin başka bir aşamasındayız gibi görünüyor. Omicron'un bizde olmadığı söylense de bakanlık tarafından bu çok da olanaklı görünmüyor. Bunu tespit edebilmek için şüpheli olgular üzerinde sekans analizi yapmak gerek. Sadece PCR'a bakılmamalı. Bizim sekans oranımız çok düşük. Ön veriler aşıların etkinliğinde düşüş olsa da yoğun bakıma yatma ve ölümcül geçirme konusunda aşıların koruyucu olduğunu gösteriyor. Hastalığa yakalanma konusunda mRNa aşılarının etkisi biraz azalacak." dedi.

"'SENİ ASACAĞIZ, ŞEYTANSIN' DİYORLAR"

Ertuğrul aşı karşıtlarının kendisini tehdit ettiğini belirterek, "Haftanın birkaç günü aşı karşıtlarından laf söz işitiyorum. Boynuna bir ip geçirip asacağız seni, şeytansın. Kendini Bill Gates'e satmışsın. Çocukların inşallah ölür" diyorlar. Ben bir hekimim kim olursa olsun aşı olmayıp hasta olsalar bile bakmak bizim görevimiz." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Prof. Dr. Ertuğrul'a aşı karşıtlarından tehdit: Seni asacağız - Son Dakika


Advertisement