Son Dakika Haberleri: Prof. Dr. Gönüllü Kainat İlmi Dersine Katıldı

Prof. Dr. Gönüllü Kainat İlmi Dersine Katıldı

2 yıl önce

Adıyaman’ın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, İslami İlimler Fakültesinde verilmekte olan kainat ilmi dersine katıldı.

Prof. Dr. Gönüllü Kainat İlmi Dersine Katıldı, System.String[]
Adıyaman'ın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, İslami İlimler Fakültesinde verilmekte olan kainat ilmi dersine katıldı.

Adıyaman Üniversitesi Merkez Külliyesi Merkezi Derslikler Yunus Emre Konferans Salonunda gerçekleştirilen derse Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyit Temir, fakülte dekanları, yüksekokul müdürleri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Derste konuşan Prof. Dr. Gönüllü, kainatın birçok bölümden oluştuğunu belirterek, insanoğlunun hatalar zinciri içerisinde olduğunun altını çizdi. Yapılan tartışmaların ilerlemek adına, gelişim adına yapılması gerektiğine vurgu yapan Prof. Dr. Gönüllü, "İnsanlar kainatı anlamak zorundadır. Teorikte farklı, uygulamada farklı olmak doğru değildir. Sosyal ve teknik işleri birbirine karıştırmamak gerekiyor. Hedefimiz olmalı. Sürekliliğimiz, sürdürülebilirliğimiz olmalıdır. Bunun yanı sıra raporlama yapmamız gerekiyor. Kainatta da genel bir işletim sistemi vardır. Bu sistemi anlamak gerekir. Bu genel işletim sisteminin içinde yer alan sonsuz sayıdaki varlık ise kendi işini kendine özgü işletim sistemine göre yapıp uyum içerisinde kusursuz durmaksızın çalışıyor. Bizler de kainatta kendimize düşen görevleri yerine getirerek, mesuliyet hissimizi arttırmak zorundayız. Hata karşısında uyarıda bulunmak gerekir. Samimi, dürüst olmalıyız. İhlaslı olmak en güzel nimettir" dedi. Hakikat, varlık, ilim, insan ve insan beyni konularına da değinen Prof. Dr. Gönüllü, ilmin hakikatin ta kendisi olduğunu, gerçek olan her şeyin ilim ile bağdaştığını söyledi. Rektör Prof. Dr. Gönüllü, "İlim olmadan bizler pusulasız birer gemi gibiyiz. İlme müracaat etmez isek gemi düzelmez ve rotadan çıkar. İnsanoğlu kalpten ibarettir. Akıl bir araçtır. İlim, bilgiler aklı kullanmaya yardımcı destekçilerdir. İlim yön verir, yol gösterir. Bizler aklımızı kullanarak ilmi öğreneceğiz. Allah'ın insanlığa en büyük armağanı, yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'de pek çok yerde ilme vurgu yapıp onu hayır yolunda kullanmamız gerektiğini bildirir" ifadelerini kullandı. - ADIYAMAN23 Yaşındaki Ukraynalı Kadın, TIR Şoförünün Boğazını Kesti Bingöl'de Paletli Araç, Buzun Kırılmasıyla Suya Gömüldü

Usta Oyuncu Erdal Özyağcılar, Şaman Dinine İnandığını Açıkladı