Son Dakika Haberleri: Prof. Dr. Kurthan Fişek'in Hayatını Kaybetmesi

Prof. Dr. Kurthan Fişek'in Hayatını Kaybetmesi

7 yıl önce

(SBF)Öğretim Üyesi Prof.Dr.Kurthan Fişek, son yolculuğuna uğurlandı.

Prof. Dr. Kurthan Fişek'in Hayatını Kaybetmesi, System.String[]
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi

(SBF)Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kurthan Fişek, son yolculuğuna uğurlandı.

Fişek, için ilk tören Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde yapıldı. Törene Fişek'in eşi Nevran Fişek ve kardeşi Gürhan Fişek başta olmak üzere eski bakanlar Mümtaz Soysal, Fikret Ünlü, eski TBMM Başkan Vekili Uluç Gürkan'ın yanı sıra siyasetçi, akademisyen ve gazeteci dostları ile öğrenciler katıldı.

Törende bir konuşma yapan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Fişek'in hem çalışmaları hem de kişiliği ile sevilen biri olduğunu belirterek, kendisiyle ilgili her zaman "insani değerleri yüksek olan bir kişi" olduğu yönünde sözler duyduğunu söyledi.

SBF Dekanı Yalçın Karatepe ise, Fişek hakkında hiçbir zaman olumsuz bir değerlendirmeye rastlamadığını ifade etti.

Fişek'in yakınları ve çalışma arkadaşlarının da yaptıkları konuşmaların ardından cenaze Kocatepe Camisi'ne getirildi. Kocatepe Camisi'ndeki törene TBMM İdare Amiri Salim Uslu, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, MHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, eski bakanlar, siyasetçiler, akademisyenler, gazeteciler ve yakınları katıldı.

Fişek'in cenazesi öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazı sonrası Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kocatepe Camisi'nde düzenlenen törene gönderilen çelenkler arasında halen Yenipazar K1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda hapis yatmakta olan ve Fişek'in de öğrencisi eski bakanlardan Mehmet Ağar'ın çelengi dikkat çekti.

Muhabir: Enes Kaplan

Yayıncı: Ebubekir Gülüm - ANKARADerecik'te PKK'lıların Gönderdiği Patlayıcı Yüklü Drone, Vurularak Düşürüldü Safiye Soyman, Duş İtirafıyla Hayranlarının Midesini Bulandırdı! Seçime 5 Gün Kala Son Anket! 2 Büyükşehir El Değiştiriyor