Prof. Dr. Özkaya: Tarım İlacı Üreten Şirketler Kanser İlacı da Yapıyor - Son Dakika

Prof. Dr. Özkaya: Tarım İlacı Üreten Şirketler Kanser İlacı da Yapıyor

25.05.2015 16:55
Prof. Dr. Özkaya: Tarım İlacı Üreten Şirketler Kanser İlacı da Yapıyor, System.String[]

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Feyzi Önder Konferans Salonu'nda, “Geçmişten Günümüze Aktarılan Mirasımız Yerel Tohumlar” isimli bir panel düzenlendi.

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Feyzi Önder Konferans Salonu'nda, “Geçmişten Günümüze Aktarılan Mirasımız Yerel Tohumlar” isimli bir panel düzenlendi. Prof. Dr. Esen Çelen’in yönettiği panelde konuşmacılar, tohumculuğun kontrolsüz büyümesinin sakıncalarını anlattı.

Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tayfun Özkaya, tohum endüstrisinin kontrolsüz büyümesinin çiftçiye büyük maddi zarar verdiğini ve mevcut kanunlarla da yerli tohum alım satımının yasaklandığını belirtti. Ayrıca şirketlerin ürettiği suni tohumların, hastalıklara karşı dayanıksız olduğundan bahseden Özkaya, "Aynı şirketler tarım ilacı da üretmekte. Bu ilaçlar insanlara kanser etkisi yaptığından aynı zamanda bu şirketler, kanser ilaçları da üretmektedir. Bu noktada biz, endüstrileşmiş tohum sektörüne alternatif oluşturmaya çalışıyoruz." dedi. Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muzaffer Tosun ise yerel ve GDO’lu tohumlar hakkında geniş bir bilgilendirmede bulunurken aynı zamanda tohum endüstrisinin önemini vurguladı. Son olarak söz alan Mehmet Gürman da çiftçiye dernek adına zirai bilgi ve destek verdiklerini söyledi.

Prof. Dr. Özkaya: Tarım İlacı Üreten Şirketler Kanser İlacı da Yapıyor
Prof. Dr. Özkaya: Tarım İlacı Üreten Şirketler Kanser İlacı da Yapıyor

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Prof. Dr. Özkaya: Tarım İlacı Üreten Şirketler Kanser İlacı da Yapıyor - Son Dakika


Son Dakika

AK Parti'nin 2020'nin en beğenilen olayı anketinde ilk sırayı Ayasofya'nın ibadete açılması aldı Biden'ın aday gösterdiği Janet Yellen, ABD tarihinin ilk kadın Hazine Bakanı oldu Çukur'da ayrılıkların ardı arkası kesilmiyor! Başrol oyuncusu diziye veda etti IMF'den Türkiye ekonomisi için yüzde 6'lık büyüme tahmini Tuba Büyüküstün, Sefirin Kızı'nda ilk kez izleyici karşısına çıktı G.Saray'ın eski yengesi Yolanthe Cabau bikinili cesur pozuyla göz kamaştırdı Tapu müdürlüğünde dönen 'rüşvet' çarkına düzenlenen operasyonda 25 kişi tutuklandı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile TESK arasında çarpıcı gıda fırsatçıları diyalogu: Gerekirse her dükkana kolluk kuvveti koyarız