Prof. Dr. Ramazan Ayvallı gençlerle buluştu - Son Dakika

Prof. Dr. Ramazan Ayvallı gençlerle buluştu

03.11.2019 13:29
Prof. Dr. Ramazan Ayvallı gençlerle buluştu, System.String[]

Yesevi Alperenler Eğitim ve Kültür Akademisi, Prof. Dr. Ramazan Ayvallı'yı ağırladı.

Yesevi Alperenler Eğitim ve Kültür Akademisi, Prof. Dr. Ramazan Ayvallı'yı ağırladı.

Merkezi Eyüpsultan'da bulunan Yesevi Alperenler Derneği kültürel ve dini temalı etkinliklerine sohbet ve konferanslarla devam ediyor.

Kasım Alper Özdemir'in takdimiyle derneğin konferans salonunda yapılan etkinlikte gençlere hayat tecrübelerini ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in hayatından güzel örnekleri kendine has üslubuyla anlatan Prof. Dr. Ramazan Ayvallı, "Bütün bu gençleri birer Türk Bayrağı gibi görmeliyiz, bize ne zaman bir görev düşse koşa koşa gelmeye ve destek olmaya hazırım. Bu ülkeden ok gibi dimdik ve dosdoğru bir Muhsin Yazıcıoğlu geçti. Muhsin Yazıcıoğlu kardeşimizi ve bütün şehitlerimizi de burada bulunmamız vesilesiyle rahmetle anıyoruz" dedi.

Prof. Dr. Ayvallı ile yeniden bir arada olmanın ve onun güzel fikirlerinden faydalanmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Yesevi Alperenler Eğitim Derneği Başkanı Kürşat Mican ise, "Faaliyetlerimiz Eyüpsultan Nişanca Mahallesi Zal Paşa Caddesi'ndeki merkezimizde devam ediyor. Perşembe akşamları Kur'an okumaları ve sohbetlerin yanı sıra konferanslarımız devam ediyor. Bugüne kadar Ahmet Şimşirgil, Hayati İnanç, Ozan Bodur gibi birçok yazarımızı ağırladık ve ağırlamaya devam edeceğiz. Dernek olarak Doğu Türkistan mazlumlarının, Kerkük Türklerimizin, Suriye Türkmenlerimizin yanlarında olduğumuz gibi Diyarbakır annelerinin de gidip yanlarında olduk. Davamız ve niyetimiz halis, burada birkaç gencimize sahip çıkabiliyorsak ne mutlu bizlere" diyerek, Ayvallı'ya katılımı için teşekkür etti.

Etkinlik sonunda Ramazan Ayvallı kitaplarını imzaladı. - İSTANBUL

Prof. Dr. Ramazan Ayvallı gençlerle buluştu
Prof. Dr. Ramazan Ayvallı gençlerle buluştu
Prof. Dr. Ramazan Ayvallı gençlerle buluştu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Prof. Dr. Ramazan Ayvallı gençlerle buluştu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun'dan akılalmaz sözler: Kudurun