Prof. Dr. Sabri Orman hayatını kaybetti - Son Dakika

Prof. Dr. Sabri Orman hayatını kaybetti

12.06.2020 12:13
Prof. Dr. Sabri Orman hayatını kaybetti, System.String[]

Eski Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banka Meclisi Üyesi Prof. Dr. Sabri Orman, 72 yaşında hayatını kaybetti.

Eski Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banka Meclisi Üyesi Prof. Dr. Sabri Orman, 72 yaşında hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Orman'nın vefatı üzerine bir taziye mesajı yayımlayarak, "Meslektaşları onu, öncü çalışmalarıyla olduğu kadar, yüksek insani vasıflarıyla anıyor. Hocamıza Allah'tan rahmet, ailesine ve bilim dünyasına başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde 1948 yılında doğan Orman, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra 1980 yılında anılan fakültede asistan olarak göreve başladı. Bir yıl sonra aynı fakültenin iktisat doktora programını tamamladı. Orman, 1982 yılı sonunda yardımcı doçent olarak Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümüne geçti. Marmara Üniversitesi'nde 1986 yılında doçent, 1993 yılında profesör oldu ve 2003 yılında emekliye ayrıldı. Sabri Orman, 3 Kasım 2011'den itibaren iki dönem Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banka Meclisi Üyesi olarak görev yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Orman'ın vefatı üzerine bir taziye mesajı yayımlayarak, "İktisat bilimine katkılarıyla tanınan Prof. Dr. Sabri Orman hayatını kaybetti. Meslektaşları onu, öncü çalışmalarıyla olduğu kadar, yüksek insani vasıflarıyla anıyor. Hocamıza Allah'tan rahmet, ailesine ve bilim dünyasına başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

Orman'ın cenazesi, Fatih Camisi'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verilecek. - İSTANBUL

Prof. Dr. Sabri Orman hayatını kaybetti

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Prof. Dr. Sabri Orman hayatını kaybetti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Eski Beşiktaşlı Boateng, model eşi Melissa Satta ile yollarını ayırdı Son Dakika: Eski AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan, Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildi Yüzbinlerce kişi izledi! Düğünde geline yanlışlıkla tekme atan damat TikTok'da viral oldu Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Hakan Altun ile Gonca Vuslateri, yeni aşka yelken açtı Afganistan'da pazar yerinde çifte bombalı saldırı gerçekleşti: 14 ölü, 45 yaralı Kısa yoldan zengin olma hayali kuran 7 yıllık çift dolandırıcıların kurbanı oldu Melih Gökçek'ten Arınç'ın istifası hakkında ilk yorum: Bence yetmez