Proje Döngüsü ve Kadın Girişimciliği" Eğitimi - Son Dakika

Proje Döngüsü ve Kadın Girişimciliği" Eğitimi

Antalya'da kadın girişimcilere "Proje Döngüsü ve Kadın Girişimciliği" konulu eğitim verildiği bildirildi.

Proje Döngüsü ve Kadın Girişimciliği

Antalya'da kadın girişimcilere "Proje Döngüsü ve Kadın Girişimciliği" konulu eğitim verildiği bildirildi.

AK Parti Antalya Kadın Kolları Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Ekonomi İşleri Başkanlığı öncülüğünde, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) eğitmenliğinde düzenlenen eğitime, AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu, AK Parti Antalya Kadın Kolları Başkanı Esra Özkoç, İlçe kadın kolları başkanları ile 19 ilçeden 80 kadın girişimci katıldı.

Üç gün süren eğitimlerde, alanında uzman isimlerce kadınların yeni projelere adım atarken dikkat etmesi gereken hususlar, kadın kooperatifleri, devletin sağladığı hibe destekleri ve proje aşamaları hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İl Kadın Kolları Başkanı Esra Özkoç, AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkanlığının kadın girişimci sayısını arttırma ve kadınları destekleme konusunda çok önemli bir çalışma gerçekleştirdiğini belirtti.

Eğitimlere teşkilatlardan olmayan girişimci ruhlu kadınların da katılım sağladığını vurgulayan Özkoç, şu ifadeleri kullandı:

"Kadınlarımız, bu zamana kadar toplumun her alanında üstlendikleri bütün görevleri başarıyla gerçekleştirmişlerdir. İş hayatında da kadınlarımızın önünü açacak, onları kendi işlerini kurmaya teşvik edecek çalışmalar devletimiz tarafından sağlanıyor. Bizler de bu hak ve imkanları kadınlarımıza anlatmak onlara yol göstermek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu kapsamda kadınlarımıza sunulan eğitimlerden oldukça memnunuz. Bir çok kadınımızdan da derslere ilişkin olumlu dönüşler aldık."

Eğitimlerin sonunda kadın girişimcilere katılım sertifikası dağıtıldığı kaydedildi.


Son Dakika

İsrail savaş uçakları, Suriye ordusuna ait hedefleri vurdu Besiciye bayram sürprizi! Aydın'da bir inek beşiz buzağı doğurdu Ukraynalı model Daria Kyryliuk'un darp edildiği işletmenin sahibi konuştu: Olayın bizimle alakası yok IKBY, Türkiye ile olan sınır kapısını 1 haftalığına kapatma kararı aldı Yıldız Asyalı'dan, ayrıldığı sevgilisi Kerem Saka'ya gönderme: İyi oyuncu, başarılarının devamını dilerim Temizlik görevlisi, uyardığı grup tarafından feci şekilde dövüldü Dünya Sağlık Örgütü'nden koronavirüs aşısıyla ilgili umutları yıkan sözler: Hiçbir zaman bulunamayabilir Alaçatı'da koronavirüs tedbirlerine uymayan 6 eğlence mekanı kapatıldı Ayasofya Camii'nin açılışına katılan AK Parti Milletvekili Ahmet Akay, koronavirüse yakalandı İtalya'da 43 kişiye mezar olan köprü 2 yılın ardından yeniden açılıyor 19 yaşındaki genç, doludan saklanmak için girdiği ağacın altında ölü bulundu Murat Övüç'ten sahnede Yeşim Salkım'a ağza alınmayacak küfür Helin Avşar, siyah mayosuyla amuda kalktı! Ablası Hülya Avşar kıskandı Diyarbakır'da pazar yeri kavgasında silahlar konuştu: 12 yaralı Çiftlik Bank vurgununda şoke eden ifade: Tosuncuk paraları uyuşturucu üretmek için harcamış