Proje farkındalık etkinliği gerçekleştirildi - Son Dakika

Proje farkındalık etkinliği gerçekleştirildi

12.10.2019 15:56
Proje farkındalık etkinliği gerçekleştirildi, System.String[]

Bartın Üniversitesi Proje ve Teknoloji Ofisi (PTO) Genel Koordinatörlüğü tarafından "TÜBİTAK 2209 ve 4004 Projeleri Farkındalık Eğitimi" gerçekleştirildi.

Bartın Üniversitesi Proje ve Teknoloji Ofisi (PTO) Genel Koordinatörlüğü tarafından "TÜBİTAK 2209 ve 4004 Projeleri Farkındalık Eğitimi" gerçekleştirildi.

Bartın Üniversitesi Kutlubey Kampüsü Mimar Sinan Dersliği Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen eğitime, öğretim elemanları yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikte, Bartın Üniversitesi'nde daha önceden yapılmış projeler ile birlikte bazı iyi proje örnekleri üzerinden eğitimler verildi.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Bartın Üniversitesi Proje ve Teknoloji Ofisi (PTO) Genel Koordinatörü Prof. Dr. Bülent Kaygın, üniversitede proje hazırlama kültürünün giderek daha da yaygınlaştığını görmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, gerçekleştirilen eğitimlerin bu noktada oldukça önemli olduğunu söyledi.

Ardından geçilen eğitimde konuşan Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emin Aktan, TÜBİTAK 2209 projeleri hakkında bilgi verdi.

Aktan, "Programın amacı, üniversitelerde öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerini, projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmektir." diyerek, proje hazırlama safhalarını ayrıntılı olarak anlattı.

TÜBİTAK 2209 projeleri hakkında bilgi veren Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanı Arş. Gör. Dr. Bekir Güler ise kamuoyunun ilgisini çekmeyi başaran ve köylerde çocukları bilim, doğa ve sanat ile buluşturan 'O Köy Bilim Köyümüzdür' projesinin aşamalarından bahsetti.

Güler, Eskişehir, İstanbul, Ankara, Denizli ve Van gibi birçok ilden başvuru olmasına rağmen sadece Bartın'dan 170 öğrencinin yer alabildiği projenin sonuç raporunun iyi bir proje örneği olarak ilgili kurumlarla yakın zamanda paylaşılacağını söyledi.

Etkinlik, karşılıklı soru ve cevapların alınmasının ardından son buldu. - BARTIN

Proje farkındalık etkinliği gerçekleştirildi
Proje farkındalık etkinliği gerçekleştirildi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Proje farkındalık etkinliği gerçekleştirildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kız arkadaşını bıçaklayıp sosyal medyadan paylaştı: Ben gururluyum, yapmayın etmeyin dedim bıçakladım BB Erzurumspor'da Mehmet Özdilek ile yollar ayrıldı Irak'ta füze saldırısı düzenlenen petrol rafinerisinde yangın çıktı Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi? CHP'li ilçe başkanının cinsel istismarına uğrayan genç kızın tüyler ürperten ifadesi ortaya çıktı Hollywood filmlerinden sıkılanlara! İşte dünya sinemasının 10 şaheser filmi 2. kattan düşen Görkem bebeği çanak anten hayatta tuttu! İşte o anlar Hezimete uğrayan Paşinyan'dan tarihi itiraf: Azerbaycan'la savaşacak gücümüz kalmadı