Proje Fuarı ve Yarışması 2018" Gerçekleştirildi - Son Dakika

Proje Fuarı ve Yarışması 2018" Gerçekleştirildi

09.05.2018 12:08
Proje Fuarı ve Yarışması 2018

Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Sanayi Odası (ESO) iş birliği ile bu yıl 11. düzenlenen “Proje Fuarı ve Yarışması 2018” Eskişehir Sanayi Odası Fuaye Alanı’nda gerçekleştirildi.

Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Sanayi Odası (ESO) iş birliği ile bu yıl 11. düzenlenen "Proje Fuarı ve Yarışması 2018" Eskişehir Sanayi Odası Fuaye Alanı'nda gerçekleştirildi.

Etkinliğe Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan'ın yanı sıra, Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı. Programda açılış konuşmasını yapan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Proje Fuarı ve Yarışması 2018'in her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkuyla gerçekleşeceğini söyledi. Rektör Gündoğan, "Anadolu Üniversitesi olarak sadece sözde değil, uygulamalarımızla da üniversite-sektör iş birliğine her zaman önem vermeye çalıştık. Dolayısıyla bu iş birliğimizden dolayı sanayi odamıza teşekkür ediyorum. Üniversitemizde yapılan araştırmaları ve bunların sonuçlarını sanayicilerimiz, iş adamlarımız ve bu bilgiye ihtiyaç duyanlarla buluşturabildiğimiz oranda ülkemiz daha büyük gelişmelere yelken açacaktır. Özellikle bu tür fuarların öğrencilerimiz açısından motive edici olduğunu düşünüyorum ve önümüzdeki günlerde daha büyük şeyler başaracağımıza inanıyorum. Sonuç olarak fuara katılan ve büyük emek veren öğrencilerimize, danışman hocalarımıza, ev sahipliğinden dolayı sanayi odamıza teşekkür ediyorum" dedi.

"Küreselleşen dünyaya ayak uydurmak için çaba sarf ediyoruz"

Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Kaytakoğlu ise, "Küreselleşen dünyaya ayak uydurmak için çaba sarf ediyoruz. Böylece bu yıl düzenlediğimiz etkinliğe, 180 proje ile 370 öğrencimiz katıldı. Çalışmalarımızla mühendislik fakültesi olarak Türkiye'de 19., dünyada ise 953. sırada yer aldık. Hedefimiz önümüzdeki çalışmalarla da fakültemizi en iyi yerlere getirmek. Dolayısıyla gerçekleştirmek istediğimiz hedefe ulaşmada Proje Fuarı ve Yarışması etkinliğinin devamlılığı, başarısı bizler için çok önemli" diye konuştu.

Son olarak her yıl fuara katılımın artış gösterdiğini ve bundan memnuniyet duyduklarını ifade eden Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Recep Taşel de üniversite-sanayi iş birliğini gelecek yıllarda da sürdürmek istediklerini, tüm projelere açık olduklarını ve yetişmiş, eğitimli insanlara ihtiyaç duyduklarını vurguladı.

Açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. Naci Gündoğan, Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin hazırladıkları proje stantlarını ziyaret etti. Etkinliğin sonunda ise, projeleri başarılı görülen öğrenciler için ödül töreni yapıldı. Dereceye giren öğrenciler ve bölümleri ise şu şekilde:

"Bilgisayar Mühendisliği Bölümü; Belemir Çilingir, Devlet Amanov, Anton Olkhovskiy Gözde Arslan, Munter Ali Al-Absi, Aida Pandur, Mikail Kaan Kulak, Eda Güvenç, Yiğit Mustafa Güney, Çevre Mühendisliği Bölümü; Bengü Ceren Kurtalan, Koray Yağcı, Umut Geyik, Bilgesu Ulusoy, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü; Yusuf Aksoy, Okan Düzyel, Mehmet Bulur, Nuri Özbeyi Ömer Cihan Ekiner, Nevzat Elmas, Oğuzhan Emre Ardıç, Muhammet Doğan, Aziz Taşkıran, Tugay Karapınar, Endüstri Mühendisliği Bölümü; Yüksel Siloğlu, Şeyda Çıraklı, Kamile Öner, Tufan Ezici, Osman Demirel, Kaan Eker, İsmail Muhammet Sarıkulak, İnşaat Mühendisliği Bölümü; Onur Uzun, Selahattin Attepe, Furkan Aydın, Pınar Cansu Yalın, Kimya Mühendisliği Bölümü; Ataoğul Mert Tekel, Enes Duman, Ebru Doğan, Gizem Ergin, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü; Tuğçe Önal, Dilan Yıldız, Yiğit Akbaş." - ESKİŞEHİR

Proje Fuarı ve Yarışması 2018 Gerçekleştirildi
Proje Fuarı ve Yarışması 2018 Gerçekleştirildi
Proje Fuarı ve Yarışması 2018 Gerçekleştirildi

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Proje Fuarı ve Yarışması 2018' Gerçekleştirildi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Kırkayak tarafından testislerinden ısırılan adam, mosmor şekilde hastaneye kaldırıldı 15:44 Kırkayak tarafından testislerinden ısırılan adam, mosmor şekilde hastaneye kaldırıldı Ahmet Davutoğlu'nun asansör kazası anbean kamerada! Belinden rahatsızlanmış 15:39 Ahmet Davutoğlu'nun asansör kazası anbean kamerada! Belinden rahatsızlanmış Son dakika! Dolar tüm zamanların en yüksek seviyesinde 15:25 Son dakika! Dolar tüm zamanların en yüksek seviyesinde
Zihinsel engelli kızı aracına alıp, kendi evine götürdü! İstismarcı taksici güvenlik kameralarıyla yakalandı 15:10 Zihinsel engelli kızı aracına alıp, kendi evine götürdü! İstismarcı taksici güvenlik kameralarıyla yakalandı Fransız basınından SİHA'lara övgü: Dünyadaki savaşlarda hayal edilen silahı geliştirdiler 14:50 Fransız basınından SİHA'lara övgü: Dünyadaki savaşlarda hayal edilen silahı geliştirdiler Türkiye'nin altın üretimini büyüyecek! 5 yeni projeyle yıllık üretim 11 ton artacak 14:15 Türkiye'nin altın üretimini büyüyecek! 5 yeni projeyle yıllık üretim 11 ton artacak
16 yaşındaki lise öğrencisinin kalbinden bıçaklanarak ölmesinin altında yatan sebep düelloymuş 13:47 16 yaşındaki lise öğrencisinin kalbinden bıçaklanarak ölmesinin altında yatan sebep düelloymuş Milyonlarca çalışanın beklediği asgari ücretin 3.550 liraya çıkması bekleniyor 13:36 Milyonlarca çalışanın beklediği asgari ücretin 3.550 liraya çıkması bekleniyor
Advertisement