Project Morpheus Hazır! - Son Dakika

Project Morpheus Hazır!

06.03.2015 21:08
Project Morpheus Hazır!, System.String[]

Sony'nin büyük merak uyandıran cihazı Project Morpheus, günleri saymaya başladı!

Giyilebilir teknolojiler alanında en çok dikkati çeken ürünlerin başında elbette akıllı gözlük ve sanal gerçeklik cihazları geliyor. Bir süredir de pek çok ünlü teknoloji markasını özellikle giyilebilir sanal gerçeklik cihazları üzerinde çalışırken görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Barselona'da düzenlenenkapsamındaCep telefonu üreticilerinin bu işin içine girmeye başlaması, önümüzdeki dönemde bu alanda büyük rekabetin yaşanacağını gösteriyor.

Sanal gerçeklik cihazlarında ilk dalga olarak Oculus Rift'i ve Sony'nin Project Morpheus'unu kabul edebiliriz. Tanıtıldığında henüz prototip olarak görünen ve geliştirilme süreci devam eden Project Morpheus, sonunda tamamlandı ve piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Sony Computer Entertainment'in patronu Shuhei Yoshida, Project Morpheus'un önümüzdeki yıl piyasaya sunulacağını açıkladı.

Project Morpheus, "1920xRGBx1080" çözünürlüğünde OLED ekrana sahip olacak. 120 Hz yenileme hızında olan cihazın ekranının büyüklüğü ise 5.7 inç. İlk tanıtıldığından bu yana üzerinde pek çok revize işlemi yapılan ve artık eskisine nazaran çok daha hafif ve rahat yapıda olan Project Morpheus, 2016'nın ilk yarısında tüketicilere sunulacak.

Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Project Morpheus Hazır! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MasterChef Türkiye'de haftanın ilk eleme adayı seçildi Kardeşinin paletlerini yaktığı ağabey isyan etti: Evini dükkanını yakacağım, cinayet işleyeceğim Arjantinli efsane futbolcu Maradona son yolculuğuna uğurlandı Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık kararı! Oranlar değişti Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs hastalarını uyardı: Önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalı Ünlü oyuncu Mirtha Legrand: Maradona ve Wanda Nara otelde sabaha kadar cinsel ilişkiye girdiler Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı İstanbul'da tedirgin eden görüntü! Cenazeler otobüsle taşındı