Project Morpheus Hazır! - Son Dakika

Project Morpheus Hazır!

06.03.2015 21:08
Project Morpheus Hazır!, System.String[]

Sony'nin büyük merak uyandıran cihazı Project Morpheus, günleri saymaya başladı!

Giyilebilir teknolojiler alanında en çok dikkati çeken ürünlerin başında elbette akıllı gözlük ve sanal gerçeklik cihazları geliyor. Bir süredir de pek çok ünlü teknoloji markasını özellikle giyilebilir sanal gerçeklik cihazları üzerinde çalışırken görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Barselona'da düzenlenenkapsamındaCep telefonu üreticilerinin bu işin içine girmeye başlaması, önümüzdeki dönemde bu alanda büyük rekabetin yaşanacağını gösteriyor.

Sanal gerçeklik cihazlarında ilk dalga olarak Oculus Rift'i ve Sony'nin Project Morpheus'unu kabul edebiliriz. Tanıtıldığında henüz prototip olarak görünen ve geliştirilme süreci devam eden Project Morpheus, sonunda tamamlandı ve piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Sony Computer Entertainment'in patronu Shuhei Yoshida, Project Morpheus'un önümüzdeki yıl piyasaya sunulacağını açıkladı.

Project Morpheus, "1920xRGBx1080" çözünürlüğünde OLED ekrana sahip olacak. 120 Hz yenileme hızında olan cihazın ekranının büyüklüğü ise 5.7 inç. İlk tanıtıldığından bu yana üzerinde pek çok revize işlemi yapılan ve artık eskisine nazaran çok daha hafif ve rahat yapıda olan Project Morpheus, 2016'nın ilk yarısında tüketicilere sunulacak.

Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Project Morpheus Hazır! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ermenistan Radyosu Serdar Ortaç'ın ardından Tarkan'ı da öldürülen Azerbaycan askeri olarak servis etti Kırmızı Oda'daki kadına şiddet yanlısı sözler sosyal medyada gündem oldu ABD başkanlığı için yarışan Biden, ücretsiz koronavirüs aşısı sözü verdi Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi