"Protesto Olacağını Biliyordu" - Son Dakika

"Protesto Olacağını Biliyordu"

19.01.2011 13:41

Of Belediye Başkanı Oktay Saral: Faruk Özak Adnan Polat'ı Açılıştan İki Gün Önce Uyardı.

Of Belediye Başkanı Oktay Saral, Türk Telekom Arena Stadı'nın açılışında protestolar olabileceği duyumunun önceden alındığını ve iki gün önceden de Devlet Bakanı Faruk Özak tarafından bu bilginin Adnan Polat'a iletildiğini iddia etti.

Trabzon'da bazı ilçe ve belde belediye başkanları, Türk Telekom Arena Stadı'nın açılışında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'a yönelik yapılan tepkileri kınadı. Of İlçe Belediye Başkanı Oktay Saral, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, yapılan hizmetten dolayı tüm Galatasaray camiasının Başbakan Erdoğan ve TOKİ Başkanı Bayraktar'ı ayakta alkışlaması gerektiğini iddia etti.

Saral konuşmasında, TT Arena'nın açılışında protestolar olabileceği duyumunun önceden alındığını da öne sürdü. Açılıştan iki gün önce Ankara'da Devlet Bakanı Faruk Özak ve Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın da katıldığı bir toplantıda konuşulanlara bizzat şahit olduğunu ifade eden Saral, "Orada Faruk Özak, Adnan Polat'a böyle bir olayın olabileceği duyumunu aldıklarını, gerekli tedbirleri almalarını istedi. Sayın Polat da 'öyle bir şeyin mümkün olamayacağını, gerekli tedbirleri alacaklarını' ifade etti. Buna bizzat şahit oldum." dedi.

Buna rağmen yaşananların ortada olduğuna değinen Saral, "Belediye başkanları olarak, o hizmet karşısında ayakta alkışlanması gereken insanlara karşı yapılanları kınıyoruz." şeklinde konuştu. Demokratik çerçevede siyaset meydanlarında protestoların da olabileceğine dikkat çeken Saral, yapılan bir hizmet sonrası misafir olarak davet edilen bir mekanın ise protesto yeri olamayacağının altını çizdi.

Toplantıya katılan Bölümlü Belde Belediye Başkanı İsmail Mercan, Uğurlu Belde Belediye Başkanı İsmail Hikmet Yalçınkaya, Cumapazarı Belde Belediye Başkanı Ahmet Saral ve Eskipazar Belde Belediye Başkanı Mehmet Ayaz da açıklamaya destek verdi.

 Protesto Olacağını Biliyordu

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel 'Protesto Olacağını Biliyordu' - Son Dakika


Son Dakika

İstanbul'da kar yağışı sonrası oluşan kartpostallık manzara drone ile görüntülendi Meteoroloji'den Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki 9 il için kar yağışı uyarısı Pompeo yeni istihbarat raporunu açıkladı, Vuhan'daki laboratuvarı işaret etti: Hayati bilgiler saklanıyor Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun evinden deste deste para çıktı Otomotiv devleri Fiat ve Peugeot resmen birleşti İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışta konuşmak isteyen ismi böyle uyardı: O mikrofonu milletvekilimize ver