PTT'yi Soymaya Kalktı, Memur Sert Çıkınca Kaçtı - Son Dakika
PTT'yi Soymaya Kalktı, Memur Sert Çıkınca Kaçtı

PTT'yi Soymaya Kalktı, Memur Sert Çıkınca Kaçtı

04.09.2015 16:08

Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde PTT Şubesi'ni kurusıkı tabanca ile soymaya kalkan Mehmet Akça, görevlinin bağırarak üzerine yürümesi üzerine kaçtı.

Kısa süre sonra polis tarafından yakalanan zanlının sevgilisinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için soygun girişiminde bulunduğunu söylediği öğrenildi.

Olay, Ulus Mahallesi Yaşar Doğu Caddesi üzerinde bulunan PTT şubesinde dün akşam saatlerinde meydana geldi. 27 yaşındaki Mehmet Akça cadde üzerinde bulunan PTT şubesine girip havale yapmak istediğini söyledi. Görevli memur Mehmet Topçu, önündeki formu doldurmasını istedi.

KENDİSİNE SİLAH ÇEKEN SOYGUNCUYU AZARLADI

Akça, formu doldurur gibi yaparak içerde kimsenin kalmadığı sırada yanındaki kurusıkı tabancayı çıkardı. Tabancayı memur Topçu'ya doğrultan zanlı elindeki poşete çekmecelerdeki paraları doldurmasını söyledi. Ancak Topçu kendisine doğrultulan silaha rağmen yerinden kalkıp, zanlıya bağırarak üzerine yürüdü. Bu durum karşısında panikleyen Mehmet Akça, soygunu gerçekleştiremeden olay yerinden kaçtı.

"SEVGİLİMİN İHTİYAÇLARINI KARŞILAYABİLMEK İÇİN SOYGUN YAPTIM"

Olay yerine gelen polis, çevredeki bir işyerinin güvenlik kamerasından zanlının kimliğini tespit etti. Zanlı Mehmet Akça, bu sabaha karşı Mevlana Mahallesi'ndeki evinde yakalanarak gözaltına alındı.

Akça'nın ifadesinde Kazakistan uyruklu sevgilisinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için soygun girişiminde bulunduğunu anlattığı ortaya çıktı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel PTT'yi Soymaya Kalktı, Memur Sert Çıkınca Kaçtı - Son Dakika


Advertisement