Son Dakika Haberleri: PUBG oynayanlar dikkat! Siz de dolandırılabilirsiniz

PUBG oynayanlar dikkat! Siz de dolandırılabilirsiniz

8 gün önce

PUBG oynayan bir vatandaş, sosyal medyadan tanıştığı bir dolandırıcının tuzağına düşerek 200 TL'sini kaptırdı.

Dünyada birçok oyunseverin oynadığı PUBG oyunu da dolandırıcıların ilgi odağı haline geldi. PUBG oynayan bir vatandaş, sosyal medyada ilan üzerinden tanıştığı bir dolandırıcının tuzağına düşerek 200 TL'sini kaybettiğini iddia etti.

Dünyaca ünlü olan PUBG oyununu, dünyada milyonlarca insan oynuyor. Mobil cihazlarda oynanan PUBG, Türkiye'de birçok oyunseverin beğenisini kazandı. Oyunseverlerin bu ilgisini gören dolandırıcılar da hareket geçti. Sosyal medyadan oyunseverlerin dikkatini çeken dolandırıcılar, her gün yeni kurbanları tuzaklarına düşürüyor.

HEPSİ BİR İLANA TIKLAMAYLA BAŞLADI

İddiaya göre; Nihad Quliyev, Instgram üzerinden karşısına bir ilana tıklayarak dolandırıcının tuzağına ilk adımı attı. İlan üzerinden Y.C ile iletişime geçen Quliyev, dolandırıcının sunduğu karakteri satın almak istedi. Dolandırıcı, Quliyev'e karakteri görmesi için hesabın şifresini verdi.

Karakteri kullanan Quliyev, bu hesabı satın almak istedi. Şüpheli, karakter için 200 TL istedi. Dolandırıcının banka hesabına 200 TL yatıran Quliyev, daha sonra oyun hesabına giremediğini fark etti. Parayı alan Y.C, oyun hesabını değiştirerek kayıplara karıştı.

HABERLER.COM/ ÖZEL HABER- MURATHAN ASLAN

PUBG oynayanlar dikkat! Siz de dolandırılabilirsiniz
Haber Yayın Tarihi: 11.07.2019 03:45 

YORUMLAR (2)


4 bilezikle girdiği hayvancılık işinde servetine servet kattı Arda Turan'ın yaklaşık 3 milyonluk müthiş yatı! 5 yıldızlı otel gibi Lotus'un 2 bin beygirlik otomobili Evija'nın tanıtımı yapıldı! 130 adet üretilecek aracın fiyatı 12 milyon TL'nin üzerinde İstanbul'da "Batı Nil Ateşli Virüsü" tehlikesi! Sivrisineklerden bulaşıyor