Çin Büyükelçiliği: Çin Vatandaşlarının da Bulunduğu Bir Tekne Kamboçya'da Battı - Son Dakika

Çin Büyükelçiliği: Çin Vatandaşlarının da Bulunduğu Bir Tekne Kamboçya'da Battı

23.09.2022 12:43
Çin Büyükelçiliği: Çin Vatandaşlarının da Bulunduğu Bir Tekne Kamboçya'da Battı

PUNOM PEN, 23 Eylül (Xinhua) -- Çin'in Kamboçya Büyükelçiliği Cuma günü yaptığı açıklamada, yolcuları arasında Çin vatandaşlarının da bulunduğu bir teknenin Perşembe akşamı Kamboçya'nın güneybatısındaki Preah Sihanouk eyaleti açıklarında battığını doğruladı.

PUNOM PEN, 23 Eylül (Xinhua) -- Çin'in Kamboçya Büyükelçiliği Cuma günü yaptığı açıklamada, yolcuları arasında Çin vatandaşlarının da bulunduğu bir teknenin Perşembe akşamı Kamboçya'nın güneybatısındaki Preah Sihanouk eyaleti açıklarında battığını doğruladı. Büyükelçiliğe göre, Çinli yolcuların de karıştığı kaza hakkında Kamboçya polisinden bilgi almasının ardından Büyükelçi Wang Wentian, insanların kurtarılması amacıyla Kamboçya Ulusal Savunma Bakanlığı, emniyet müdürlüğü, eyalet hükümeti ve ilgili diğer yetkililerle temasa geçmek için derhal personel görevlendirdi. Aynı zamanda büyükelçiliğin müsteşarı olan Başkonsolos Li Jie, ilgili kurtarma çalışmalarını koordine etmek üzere Perşembe gecesi derhal Preah Sihanouk'a hareket etti. Büyükelçilikten yapılan açıklamaya göre arama ve kurtarma çalışmaları sürüyor.

YORUMLAR
500
Çin, ABD'den Tek Çin İlkesine Yönelik Taahhütlerini Yerine Getirmesini İstedi Çin, ABD'den Tek Çin İlkesine Yönelik Taahhütlerini Yerine Getirmesini İstedi Sözcü: Taiwan'ın Geleceğine Tüm Çinliler Ortak Karar Vermeli Sözcü: Taiwan'ın Geleceğine Tüm Çinliler Ortak Karar Vermeli Shaanxi Otomobil'in Ürettiği Ağır Kamyonlar 130'dan Fazla Ülke ve Bölgeye İhraç Ediliyor Shaanxi Otomobil'in Ürettiği Ağır Kamyonlar 130'dan Fazla Ülke ve Bölgeye İhraç Ediliyor
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Çin Büyükelçiliği: Çin Vatandaşlarının da Bulunduğu Bir Tekne Kamboçya'da Battı - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement