Putin Apec Zirvesinde Liderlere 'Korumacı Ekonomiye' Karşı Mücadeleyi Önerdi - Son Dakika

Putin Apec Zirvesinde Liderlere 'Korumacı Ekonomiye' Karşı Mücadeleyi Önerdi

08.09.2012 13:40
Putin Apec Zirvesinde Liderlere 'Korumacı Ekonomiye' Karşı Mücadeleyi Önerdi, System.String[]

Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) zirvesi Rusya'nın en doğusunda bulunan ve Vladivostok kentine bağlı Russki adasında başladı.

Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) zirvesi Rusya'nın en doğusunda bulunan ve Vladivostok kentine bağlı Russki adasında başladı. Açılış konuşması yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin zirveye katılan dünya liderlerine korumacı ekonomiye karşı birlikte mücadele etmeyi önerdi. Putin APEC zirvesi için gelen tüm delegasyonlar başkanlarını dışarıda karşıladı. Zirvede açılış konuşmasını yapan Putin, APEC liderlerinin zirvenin ilk gününde iki ana konu üzerinde duracaklarını belirtti. Rus lider, konuları 'bölgenin ekonomik entegrasyonu' ve 'güvenilir ulaşım-lojistik sistemlerin oluşturulması' olarak belirledi. Putin zirvenin ikinci gününde ise ana konunun 'gıda güvenliliği' olacağını kaydetti.

Dünya ekonomisinde olumsuz eğilimlerden kaçınmak için serbest piyasanın ve açık ticaretin temel prensiplerine uymak gerektiğinin altını çizen Putin, "Önümüzde geleneksel olan ve yeni oluşan korumacı ekonomi anlayışına karşı mücadele etmek gibi ana hedefimiz var. Bu yönde atılacak adımların bölgede yatırımları ve ticareti daha liberal hale getirmeye yol açacak." şeklinde konuştu.

Putin Apec Zirvesinde Liderlere 'Korumacı Ekonomiye' Karşı Mücadeleyi Önerdi
Putin Apec Zirvesinde Liderlere 'Korumacı Ekonomiye' Karşı Mücadeleyi Önerdi
Putin Apec Zirvesinde Liderlere 'Korumacı Ekonomiye' Karşı Mücadeleyi Önerdi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Putin Apec Zirvesinde Liderlere 'Korumacı Ekonomiye' Karşı Mücadeleyi Önerdi - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Hatay'daki terör saldırısının ardından akıllara ABD'nin uyarısı geldi Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Hatay'daki patlamanın ardından ilk görüntüler geldi Jorge Jesus, 7 yıl önceki Fenerbahçe'yi unutamıyor: Beni en çok etkileyen maçtı İlk defa Ay'ın güneş gören yüzünde su bulundu İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapık, gözaltına alındı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım