Son Dakika Haberleri: Putin'den Şaşırtan Yapay Zeka Sorusu: Bizi Ne Zaman Yiyecekler

Putin'den Şaşırtan Yapay Zeka Sorusu: Bizi Ne Zaman Yiyecekler

13 ay önce

Putin'in teknoloji devi Yandex'in kurucularından Arkady Volozh ile yaptığı görüşmede sorduğu soru herkesi şaşkına çevirdi: Bizi ne zaman yemeye başlayacaklar?

Geçtiğimiz günlerde Rusya'nın Devlet Başkanı Vladmir Putin ile Rusya'nın öncü teknoloji devi Yandex'in kurucularından biri olan Arkady Volozh, basın önünde bir görüşme yaptı. Yapılan görüşmede ise Vladmir Putin'nin Arkady Volozh sorduğu soru herkesi şaşkına çevirdi.

YAPAY ZEKA SORUSU ŞAŞIRTTI

Yandex'in kurucularından Arkady Volozh ile geçtiğimiz günlerde basın önünde bir görüşme yapan Rusya'nın Devlet Başkanı Vladmir Putin, teknoloji dünyası üzerine sohbet etti. Konu geleceğimizi ciddi manada değiştirecek bir teknoloji olan yapay zekaya gelince, Rusya'nın Devlet Başkanı Putin biraz sert tepki verdi. Hatta tepkiyle birlikte Rusya'nın öncü teknoloji devinin kurucularından biri olan Volozh'a ilginç bir soru yöneltti.


"BİZİ NE ZAMAN YEMEYE BAŞLAYACAKLAR"

Rusya Devlet Başkanı Vladmir Putin Volozh'a, "Bizi ne zaman yemeye başlayacaklar?" diye sordu. Volozh ise "Umarım asla. Robotlar ve yapay zekalar bizden bir şeyleri daha iyi yapan ilk makineler değiller. Kepçe de bizim kürekle kazmamızdan daha iyi iş çıkarıyor ancak bizi yemeye çalışmıyor." şeklinde cevap verdi. Putin ise cevaben "Onlar düşünmüyorlar" diyerek salondakileri hayrete düşürdü.


Söz konusu konuşma şaka gibi görünse de kağıt üzerinde ölü ağaçlar gibi biyolojik atıkları enerji kullanabilen robot tasarımlarının olduğunu biliyor. Hal böyle olunca Rusya Devlet Başkanı'nın da böyle bir tepki vermesi insanları korkuya sevk etmeye yetiyor.
Mısır Hasadı Yapan Çiftçinin Biçerdöveri, 8 Metrelik Obruğa Saplandı Liverpool'un Yıldızı Salah'ın Sakatlığı Formasını Çıkarmasıyla Görüntülendi

Yeni Havalimanı'na İniş Yapan İlk Yolcu Uçağı Türk Hava Yolları Oldu