Putin-Erdoğan görüşmesi öncesi Moskova'da güvenlik önlemleri arttırıldı - Son Dakika

Putin-Erdoğan görüşmesi öncesi Moskova'da güvenlik önlemleri arttırıldı

04.03.2020 19:41

İdlib'de yaşanan son gelişmeleri ele almak için Moskova'da bir araya gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in görüşmesi öncesi Kremlin Sarayı çevresinde Rus istihbarat ve Rus polisi güvenlik önlemlerini arttırıldı.

Suriye'nin İdlib bölgesinde Esad rejiminin Türk ordusuna ve sivillere yönelik saldırıların ardından Türkiye, rejime karşı çok sert cevap vermiş ve "Bahar Kalkanı Operasyonu" başlatmıştı. Rusya'nın Suriye'de rejimi desteklemesinin üzerine Türk-Rus ilişkilerinde yaşanan gerilimin ardından İdlib'deki sorunun çözümü için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Moskova'da bulunan Kremlin Sarayı'nda bir araya gelecek.

RUS İSTİHBARATI GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI

Dünyanın gözü Moskova'daki görüşmeye çevrilmişken kritik görüşme öncesi Rus istihbarat ve Rus polisi başkent Moskova'da yoğun güvenlik önlemleri aldı. Görüşmenin gerçekleşeceği Kremlin çevresinde polis sürekli devriye halindeyken ayrıca, kritik noktalarda dönüşümlü olarak nöbet tutuluyor.

KREMLİN ÇEVRESİ GİRİŞLERE KAPATILDI

Kremlin Sarayı'nın bazı bölgeleri demir parmaklıklarla çevrilerek halkın bu noktalara girişi yasaklandı. Kremlin Sarayı çevresinde bulunan otoyolların hemen hemen tümünde trafik polisleri şüpheli araçları tespit etmeye çalışırken güvenlik önlemlerinin görüşme sonrasına kadar sürdürüleceği belirtildi.

Putin-Erdoğan görüşmesi öncesi Moskova'da güvenlik önlemleri arttırıldı

GÖRÜŞMENİN DETAYLARI DA BELLİ OLDU

İletişim Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 5 Mart 2020 tarihinde Rusya Federasyonu'na günübirlik bir çalışma ziyaretinde bulunacaklardır. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında Moskova'da gerçekleştirilecek görüşmelerde, Türkiye-Rusya ikili ilişkilerinin yanısıra İdlip özelinde Suriye'deki güncel gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulunulacaktır" denildi.

Putin-Erdoğan görüşmesi öncesi Moskova'da güvenlik önlemleri arttırıldı
Putin-Erdoğan görüşmesi öncesi Moskova'da güvenlik önlemleri arttırıldı
Putin'den 'diyaloğa açığız' mesajı: Stratejik istikrar ve nükleer silahsızlanma için diyaloğa hazırız Putin'den 'diyaloğa açığız' mesajı: Stratejik istikrar ve nükleer silahsızlanma için diyaloğa hazırız Putin, Batı'nın tarım ürünlerinin üretim sürecini istikrarsızlaştırdığını söyledi Putin, Batı'nın tarım ürünlerinin üretim sürecini istikrarsızlaştırdığını söyledi Putin: Gıda durumunun trajik hale gelmemesi için önlemler alınması gerekiyor Putin: Gıda durumunun trajik hale gelmemesi için önlemler alınması gerekiyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Putin-Erdoğan görüşmesi öncesi Moskova'da güvenlik önlemleri arttırıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement