Rusya'dan Putin'le Yapacağı Görüşmeyi İptal Eden Trump'a Jet Yanıt! - Son Dakika

Rusya'dan Putin'le Yapacağı Görüşmeyi İptal Eden Trump'a Jet Yanıt!

2 yıl önce

ABD Başkanı Trump, Ukrayna krizi nedeniyle G-20 zirvesinde Rus lider Putin'le yapacağı görüşmeyi iptal etti. Trump'ın bu kararına yanıt veren Kremlin Sözcüsü, "Gerçekten görüşme iptal edildiyse Putin'in diğer görüşmeleri için ekstra zamanı olacak." dedi.

Rusya'dan Putin'le Yapacağı Görüşmeyi İptal Eden Trump'a Jet Yanıt!, System.String[]

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Basın Sözcüsü Dmitri Peskov, "Kremlin, Putin ve Trump arasındaki toplantının iptali hakkında resmi bir bilgiye sahip değil. Gerçekten görüşme iptal edildiyse Putin'in diğer görüşmeleri için ekstra zamanı olacak." dedi.

"PUTİN'LE YAPACAĞIM GÖRÜŞMEYİ İPTAL ETME KARARI ALDIM"

Trump, Arjantin'de düzenlenecek G20 Liderler Zirvesi'ne hareketinden önce Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Rusya'nın Ukrayna'ya gemileri ve mürettebatı iade etmediğini vurgulayan Trump, "İlgili bütün taraflar için en iyisi olacağını düşünerek Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le Arjantin'de yapacağım görüşmeyi iptal etme kararı aldım." dedi.

"ANLAMLI BİR ZİRVE OLMASINI UMUT EDİYORUM"

Trump paylaşımında, "Bu sorunun bir an önce çözümüyle birlikte anlamlı bir zirve olmasını umut ediyorum." ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Trump, bu hafta içinde Washington Post gazetesine verdiği özel mülakatta, Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gerginliğe ilişkin ABD Ulusal Güvenlik Kurulundan "tam rapor" beklediğini kaydetmişti.

"BELKİ DE BU TOPLANTI GERÇEKLEŞMEYECEK"

Putin'le Arjantin'deki G20 Zirvesi'nde görüşüp görüşmeyeceğine ilişkin kararı bu rapor sonrasında vereceğini vurgulayan Trump, "Bu rapora göre hareket edeceğim. Belki de bu toplantı gerçekleşmeyecek." ifadelerini kullanmıştı.

Rus savaş gemileri, Karadeniz'de Kerç Boğazı yakınlarında Ukrayna savaş gemilerine kara sularını ihlal ettiği iddiasıyla silahlı müdahalede bulunmuş, Ukrayna Deniz Kuvvetlerine ait 3 geminin 24 personelini gözaltına almıştı.

RUSYA'DAN YANIT

Putin'in Basın Sözcüsü Dmitri Peskov, Kremlin'in Putin ve Trump arasındaki toplantının iptali hakkında resmi bir bilgiye sahip olmadığını söyledi.

'İptal' kararını sosyal medyadan öğrendiklerini söyleyen Kremlin Sözcüsü, "Gerçekten görüşme iptal edildiyse Putin'in diğer görüşmeleri için ekstra zamanı olacak." dedi.

Rusya'dan Putin'le Yapacağı Görüşmeyi İptal Eden Trump'a Jet Yanıt!

Haber Yayın Tarihi: 29.11.2018 08:52 Kaynak: İHASon Dakika

Libyalı komutandan Türkiye'ye küstah tehdit: Gemilerini batıracağım
Kıskançlık krizi geçiren damat, düğünde ortalığı birbirine kattı Bilim insanları, maymun ve domuzdan yeni bir canlı ürettiler