Putin, Japon Valiye Sibirya Kedisi Hediye Gönderdi - Son Dakika

Putin, Japon Valiye Sibirya Kedisi Hediye Gönderdi

13.09.2012 13:30
Putin, Japon Valiye Sibirya Kedisi Hediye Gönderdi, System.String[]

Rusya ile Japonya arasında Kuril adaları nedeni ile İkinci Dünya Savaşı sonrası henüz anlaşma imzalanamazken, iki ülke kedi-köpek diplomasisi ile ilişkileri sıcak tutuyor.

Rusya ile Japonya arasında Kuril adaları nedeni ile İkinci Dünya Savaşı sonrası henüz anlaşma imzalanamazken, iki ülke kedi-köpek diplomasisi ile ilişkileri sıcak tutuyor. Akita Valisi Norihisa Satake'den yavru köpek hediye alan Putin, valinin nezaketini karşılıksız bırakmadı. Moskovski Komsomolets gazetesine göre Rus lider, Japon valiye Sibirya kedisi hediye gönderdi.

Kremlin Basın Danışmanı Dmitri Peskov basına yaptığı değerlendirmede yardımcılarının kendisine sunduğu alternatifler arasından bir Sibirya kedisini vali için seçtiğini söyledi.

Sağlık kontrolleri nedeni ile Putin'in hediye kedisi Tokyo Havalimanı'nda altı ay karantina altında tutulacak. Şubat ayında karantina süresinin dolmasının ardından kediyi alabileceğini ifade eden Satake, kendisinin eğitimi ile doğrudan ilgileneceğini ifade etti. Henüz altı aylık olan Sibirya kedisine ismi de Japon hükümeti verecek.

Japonya Başbakanı Yoshihiko Noda, 18 Haziran'da Meksika'da Putin'le görüşmesinde Akita belediye başkanının gönderdiği cins köpek yavrusunu hediye etmişti. Putin'e hediye olarak gönderilen köpek yavrusu Temmuz ayında Kremlin temsilcilerine teslim edildi. Japonya Dışişleri Bakanı Koichiro Gemba'yı kabulünde yeniden gündeme gelen hediye yavru köpek için Putin, "Valiye çok teşekkür ediyorum. Kendisine büyük bir Sibirya kedisi göndereceğim. Kedileri sevdiğini öğrendim…" demişti.

Putin, Japon Valiye Sibirya Kedisi Hediye Gönderdi
Putin, Japon Valiye Sibirya Kedisi Hediye Gönderdi

Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Putin, Japon Valiye Sibirya Kedisi Hediye Gönderdi - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Ceyda Düvenci'nin kızı ile ilgili yaptığı 'Regl' paylaşımı sosyal medyada gündem oldu Neslihan Atagül'den sonra Uraz Kaygılaroğlu da Sefirin Kızı dizisinden ayrılıyor Transfer yasağını kaldıran kaldıran Ankaragücü, Beşiktaşlı Lens ile görüşüyor Son Dakika! Pfizer/BioNTech aşısı İngiltere'de ortaya çıkan yeni mutasyon türüne karşı etkili oldu Cinsel istismarda bulunduğu kız çocuğunun ailesine tazminat davası açtı ABD'de gündem, Trump'ın 'Nükleer futbol topu'nu Biden'a nasıl teslim edeceği Akılalmaz olay! Ailenin kuşu ölünce anne-baba felç geçirdi, kızları ise bayıldı Survivor yarışmacılarının haftalık kazancı belli oldu