Rabia Kadir'e Türkiye'den Vize Yok - Son Dakika

Rabia Kadir'e Türkiye'den Vize Yok

08.09.2012 15:49
Rabia Kadir'e Türkiye'den Vize Yok, System.String[]

Türkiye, Dünya Uygur Kongresi Başkanı Rabia Kadir'e vize vermedi.

Türkiye, Dünya Uygur Kongresi Başkanı Rabia Kadir'e vize vermedi. Kadir, 22 Ağustos'da Dışişleri Bakanlığına başvuruda bulunmuştu.

Dünya Uygur Kongresi Başkan Yardımcısı Seyit Tümtürk, 15 Eylül'de kızının düğünü için davet ettiği Rabia Kadir'e Dışişleri Bakanlığı tarafından vize verilmediğini bildirdi. Tümtürk, Uygur Türkleri'nin lideri Rabia Kadir'e vize verilmemesiyle ilgili olarak şunları söyledi:

"Rabia Kadir, uluslararası alanda faaliyet yürüten bir sivil toplum örgütünün Dünya Uygur Kongresi'nin Genel Başkanı. Dünyanın her yerine bugün çok rahat şekilde seyahatini gerçekleştirmektedir. Vize alınamadığı için maalesef düğün merasimimize katılamayacak. Kayseri'de 15 Eylül'de yapacağımız düğünümüzde kendisini aramızda görmek isterdik ama maalesef Dışişleri Bakanlığı vize vermedi."

Tümtürk, Rabia Kadir'e Türkiye'nin daha önce de vize isteğine olumsuz yanıt verdiğini ekledi. - Kayseri

Rabia Kadir'e Türkiye'den Vize Yok

- Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Rabia Kadir'e Türkiye'den Vize Yok - Son Dakika


Son Dakika

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Dağlık Karabağ'daki çatışmanın tarafı değiliz ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Koca dolandırıldı, karısı dolandırılmaktan kurtarıldı Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Ermenistan, Türkiye'den ürün alımını yasakladı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı