Radyo Programcısı Cem Arslan'ın Bıçaklanması Davasında Görevsizlik Kararı - Son Dakika

Radyo Programcısı Cem Arslan'ın Bıçaklanması Davasında Görevsizlik Kararı

18.12.2018 16:12
Radyo Programcısı Cem Arslan'ın Bıçaklanması Davasında Görevsizlik Kararı, System.String[]

Beyoğlu'nda 3 Ekim 2016 tarihinde akşam saatlerinde Radyo programcısı Cem Arslan'a yapılan bıçaklı saldırı hakkındaki duruşma bugün İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Beyoğlu'nda 3 Ekim 2016 tarihinde akşam saatlerinde Radyo programcısı Cem Arslan'a yapılan bıçaklı saldırı hakkındaki duruşma bugün İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Mahkeme görevsizlik kararı vererek dosyayı Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. Duruşmada Cem Arslan, "Sanık elinde bıçakla sırtıma çeşitli yerlere vurarak 'Seni geberteceğim' diyordu. Ayrıca kendisinin akıl hastalığı olduğunu duydum. Kendisini  benimle evli zannedip, çevremdeki kadın arkadaşlara da bu sebeple zarar vermişti" dedi.

BANA GÖRE KENDİSİ BENİ ÖLDÜRMEYE ÇALIŞMIŞTIR

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada Cem Arslan ve avukatları hazır bulundu. Tutuksuz sanık Semiha Müge Arslan ise duruşmaya katılmadı. Beyoğlu'nda iki sene önce saldırıya uğrayan radyo programcısı Cem Arslan,  mahkemede olay gününü anlattı.  Cem Arslan, sanığın kendisini daha önce de bıçakla yaralamaya çalıştığını, kendisinin engel olup şikayetçi olmadığını söyledi. Arslan "Yayından çıktım, yürüyordum sırtımda bir dokunuş hissettim. Dönüp baktığımda Semiha Müge isimli sanık elinde bıçakla sırtımda çeşitli yerlere vurarak 'Seni geberteceğim' diyordu.  Üzerimde kalın bir mont vardı. Önceki darbelerde montum yırtılmış sonraki bıçak darbesinde tenime sirayet etmişti. Ben ve asistanım şahsın elinden bıçağı aldık. Bana göre kendisi beni öldürmeye çalışmıştır. Bana yönelik iki saldırısının dışında tanıdığım kişilere de benzer eylemleri olmuştur. Ayrıca kendisinin akıl hastalığı olduğunu duydum. Kendisini  benimle evli zannedip, çevremdeki kadın arkadaşlara da bu sebeple zarar vermişti. İkisini bıçaklamış birine de kezzap atmıştı" dedi.

Cem Arslan'ın avukatı Özer Köseoğlu ise sanığın eyleminin basit bir kasten yaralama olmadığını öldürmeye teşebbüs olduğunu söyledi. Köseoğlu, "Dosyaya yansıyan raporlarda yaralama bulguları hafif olarak değerlendirilse de sanığın akıl hastalığı durumu, müvekkile önceki eylemleri ve bıçağı öldürmek kastı ile birden fazla kez kaldırmış olması değerlendirilerek görevsizlik kararının verilmesini ve acil tedbir olarak sanığın gözlem altına alınmasını talep ediyoruz" dedi.

Mahkeme sanığın eyleminin "Kasten Öldürmeye Teşebbüs" olup olmadığı yönünden  delillerin takdir ve değerlendirilmesi yetki ve görevinin üst dereceli  Ağır Ceza Mahkemesi'ne ait olduğu belirterek,  görevsizlik kararı verdi.

Görüntü Dökümü:

---------------------

-Olaya ilişkin arşiv görüntü - İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Radyo Programcısı Cem Arslan'ın Bıçaklanması Davasında Görevsizlik Kararı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Bodrum'daki lahmacun fiyatı polemiğine İbrahim Tatlıses de dahil oldu: 10 liraya lahmacun mu olur 00:27 Bodrum'daki lahmacun fiyatı polemiğine İbrahim Tatlıses de dahil oldu: 10 liraya lahmacun mu olur Afganistan'da Taliban, ünlü komedyenin boğazını keserek öldürdü 00:07 Afganistan'da Taliban, ünlü komedyenin boğazını keserek öldürdü Aldatan erkek fena yakalandı! Kadının uyguladığı yöntem, dedektiflere taş çıkarttı 23:46 Aldatan erkek fena yakalandı! Kadının uyguladığı yöntem, dedektiflere taş çıkarttı
Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu 23:10 Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu İstanbul'un göbeğindeki plajda ilginç anlar! Suriyeliler 22:35 İstanbul'un göbeğindeki plajda ilginç anlar! Suriyeliler "Allahu Ekber" diye bağırıp denizde eğlendiler Bakan Koca, 20 bine yaklaşan vaka sayılarına dikkati çekip aşı çağrısı yaptı: Bir haftada sonuç alırız 21:53 Bakan Koca, 20 bine yaklaşan vaka sayılarına dikkati çekip aşı çağrısı yaptı: Bir haftada sonuç alırız
Tecavüz girişimine direnince kafasına taşla vurulan 17 yaşındaki kız makineye bağlandı 20:48 Tecavüz girişimine direnince kafasına taşla vurulan 17 yaşındaki kız makineye bağlandı Kurtlar Vadisi'nde Laz Ziya'nın kızı Meral'in son halini görenler dönüp tekrar bakıyor 18:01 Kurtlar Vadisi'nde Laz Ziya'nın kızı Meral'in son halini görenler dönüp tekrar bakıyor
Advertisement