Rafting Kursu ile Su Sporları Profesyonelleşecek - Son Dakika

Rafting Kursu ile Su Sporları Profesyonelleşecek

07.09.2012 15:30
Rafting Kursu ile Su Sporları Profesyonelleşecek, System.String[]

'Rafting Antrenörlüğü Projesi'yle Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Beşkonak Köprülü Kanyon Milli Park alanında su sporları daha bilinçli yapılacak.

'Rafting Antrenörlüğü Projesi'yle Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Beşkonak Köprülü Kanyon Milli Park alanında su sporları daha bilinçli yapılacak. Bölgede su sporlarının daha etkin ve düzenli bir şekilde yapılması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Manavgat Kaymakamlığı öncülüğünde Beşkonak rafting alanında rafting antrenörlüğü kursu açtı. Bir yıl sürecek kurs, talep doğrultusunda süresi uzatılabilecek.

Kaymakam Emir Osman Bulgurlu, bir yıl süreli kursla Beşkonak Köprülü Kanyon'da rafting sporunu daha etkin ve daha düzenli hale getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Bölgeye yıllık 10 milyon turistin gelmesi için hazırladıkları Köprülü Kanyon Projesi'nin Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kabul gördüğünü belirten Bulgurlu, kursla aynı zamanda bölgede rafting sporunu yaygınlaştırmak, güvenli hale getirmek, parkur alanını koruma ve su sporunu yapmaya gelen yerli ve yabancı konukların can güvenliğini sağlamak olduğunu kaydetti.

Rafting antrenörlüğü kursunun teorik kursunun Manavgat Beşkonak Yatılı Bölge İlköğretim Okulu(YİBO) olduğunu belirten Bulgurlu, uygulamalı eğitimin ise Beşkonak Köprülü Kanyon rafting alanı olduğunu söyledi. Bulgurlu, "Kursla dünyanın en güzel doğal su sporları parkuru alanı olan Beşkonak'ta rafting sporunu bilinçli insanlar tarafından yaptırılmasını sağlamak istiyoruz. Bu sporu yapan antrenörleri yaygınlaştırmak ve su sporlarında antrenörlük kültürünü profesyonel anlamda ön planda tutmak istiyoruz. Su sporlarında iletişim becerisine sahip eğitmen yetiştirmek. Aynı zamanda bölgede rafting su sporunu güvenli hale getirmek." dedi.

Bulgurlu, proje paydaşlarının Manavgat Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Osman Behiç Sipahioğlu Türkiye İzcilik Federasyonu, Eskişehir Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü olduğunu ifade etti. Beşkonak'ta geçen yıl 900 yerli ve yabancı turiste 40 su sporu merkezinin rafting yaptırdığı belirtildi.

Rafting Kursu ile Su Sporları Profesyonelleşecek

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Rafting Kursu ile Su Sporları Profesyonelleşecek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Messi ile kriz yaşayan Barcelona Başkanı Bartomeu istifa etti Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin telefonda görüştü! Dağlık Karabağ'daki son durum ele alındı Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Freni patlayan araç uçuruma yuvarlandı! 1 kişi hayatını kaybetti MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi