Ragbici Bayanlar Yahyalı'ya Hayran Kaldı - Son Dakika

Ragbici Bayanlar Yahyalı'ya Hayran Kaldı

16.06.2015 13:41
Ragbici Bayanlar Yahyalı'ya Hayran Kaldı, System.String[]

Yahyalı Kaymakamlığı, Yahyalı Belediyesi ve Türkiye Ragbi Federasyonu işbirliği düzenlenen Ragbi Turnuvası için Yahyalı’ya gelen sporcular ilçeye hayran kaldılar.

Yahyalı Kaymakamlığı, Yahyalı Belediyesi ve Türkiye Ragbi Federasyonu işbirliği düzenlenen Ragbi Turnuvası için Yahyalı'ya gelen sporcular ilçeye hayran kaldılar.

Eşsiz doğası, el değmemiş tabiat örtüsü ve birbirinden güzel şelaleleri ile Türkiye turizminde söz sahibi olmak isteyen Yahyalı'yı gezen Ragbici bayanlar gördükleri güzelliklere hayran kaldılar.

Yahyalı Kaymakamı Metin Esen, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Ragbi Federasyon Başkanı Şahin Kömürcü ve takım antrenör ve sporcular yer aldığı Yahyalı turunda ilk olarak Derebağ Şelalesini gezen sporcular, ardından Kapuzbaşı Şelalesi'ni gezdi. Şelalelerde bol bol hatıra fotoğrafı çektiren sporcular, böylesine doğa ile iç içe bir ilçede turnuva düzenlendiği için mutlu olduklarını, geldikleri illerde böyle güzelliklerin olmadığını ifade ederek, kendilerini turnuva için ilçeye davet Belediye Başkanı Esat Öztürk'e ve İlçe Kaymakamı Metin Esen'e teşekkür ettiler.

Yahyalı'da Ragbi Turnuvası düzenleyerek ilçe tanımına katkı sağlamak istediklerini belirten Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, doğa harikası bir ilçede yaşadıkları için mutlu olduklarını söyledi. Başkan Öztürk ; " Türkiye Bayanlar Ragbi Federasyonu Başkanımız çok kıymetli dostum, kardeşim Şahin Bey buradalar. Kıymetli ilçe kaymakamımızda burada. Bayanlar Ragbi Federasyonumuzun seçmeleri burada yapılacak, 8 kulübümüz bu turnuvada mücadele edecek. Milli takım seçmeleri de hakeza burada yapılacak. Ben özellikle burada ilçe kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Federasyon Başkanımıza da teşekkür ediyorum. Sporcularımızı burada ağırlamış olacağız ve onları en güzel şekilde uğurlayacağız. İlçemizin turizm değerlerinin tanıtımında bu turnuvanın katkıları olacağına inanıyorum. İnşaalah Milli Takımımız da seçmelerden sonra burada kamp yapacaklar. Bu güzelliğe katkılarından dolayı başta Federasyon Başkanımıza ve İlçe Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Bu güzelliğe hep beraber imza atmış oluyoruz. Buraya gelen sporcularımız şüphesiz illerine gittikleri zaman buranın güzelliklerinden bahsedecekler. Şuan doğa harikası bir yer olan Kapuzbaşı Şelalesindeyiz. 70 metre yükseklikten akan bir şelale. Bir çok güzellikleri bağrında barındıran bir yer Kapuzbaşı Şelalesi. Burada yedi göllerimiz var, Hacer ormanımız var, yaban hayatı burada meşhur. Buranın bir özelliğinden daha bahsedeceğim, biz buraya botanik kütüphanesi diye bakıyoruz. Açık hava müzesi diye biliyoruz burayı. ve biz il dışından yurt dışından misafirlerimizi buraya bekliyoruz. Turizme aç bir yer burası. Ben bu coğrafyaya keşfedilmemiş cennet diyorum ve saklı cennet diyorum ben kısaca." diye konuştu.

Yahyalı Kaymakamı Metin Esen ise turnuvaya ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını ifade ederek şunları söyledi. Kaymakam Esen; " Yahyalı İlçesi olarak ev sahipliği yapmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. 8 tane ayrı ilimizden takımlar kendilerini burada temsil edecekler. Sporcularımız değişik bir bölgeyi, değişik bir yöreyi, turizm değerlerini, kültürel doğal ve doğal değerlerle beraber tanıma fırsatına sahip olacaklar. Bu bizim ilçemiz açısından, ilçemizin sahip olmuş olduğu bu güzelliklerin tanıtımında sporcularımızı her birini birer turizm elçisi olarak geri gönderdiğimiz zaman bizde büyük bir kazanç elde etmiş olacağız. Dolayısıyla her tarafın kazançlı olduğu bir organizasyon oldu İnşaallah ilçemizde. Bu tabi ki bazı şeyleri göze almadan bazı şeyler için fedakarlık yapmadan bunlar olmuyor. Bu fedakarlığın en büyüğünü yapan ilçemizin değerli Belediye Başkanına bu ekranlardan da şükranlarımı sunuyorum. Yahyalı halkı adına teşekkür ediyorum. Hakikaten yüzlerce sporcumuzu misafir ediyor her birini burada ilçelerine İllerine gönderirken onların Yahyalı'nın tanıtılmasına inanılmaz katkılarda bulunacak." diye konuştu

Ragbi Federasyon başkanı Şahin Kömürcü' de doğup büyüdüğü memleketinde bu turnuvanın yapılmasında memnuniyeti belirterek, turnuvanın organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Kömürcü "Benimde doğup büyüdüğüm bu güzel toprakların tanıtılmasında emeği geçen Sayın Belediye Başkanım Esat Öztürk Bey'e, Kaymakamımız Metin Esen Bey'e şükranlarımı sunuyorum. Her şeyden önce ilçeye çok güzel hizmet yaptılar. Benimde başında bulunduğum federasyonu çok güzel tanıttılar. Kendileri çok güzel bir ev sahipliği gösterdiler. Ben turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. - KAYSERİ

Ragbici Bayanlar Yahyalı'ya Hayran Kaldı
Ragbici Bayanlar Yahyalı'ya Hayran Kaldı
Ragbici Bayanlar Yahyalı'ya Hayran Kaldı
Ragbici Bayanlar Yahyalı'ya Hayran Kaldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ragbici Bayanlar Yahyalı'ya Hayran Kaldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çin'de artık anüsten alınan örneklerle de koronavirüs testi yapılacak Deniz Akkaya, iç çamaşırlı yatak pozlarıyla sosyal medyayı salladı Meteoroloji'den peş peşe uyarılar! 6 kentimizde kuvvetli yağış, 4 bölgede de fırtına bekleniyor Erkek arkadaşı, 16 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti! Mide bulandıran olay karnı büyüyünce ortaya çıktı Konuta büyük zam yolda! Kademeli olarak yüzde 50'ye varan fiyat artışı bekleniyor Kiracı 'Allah belanızı versin' yazılı not bırakıp evini yaktı, binayı dumanlar sardı Müthiş geri dönüş gerçekleştiren Beşiktaş durdurulamıyor! Liderliği sürdürdüler Türkiye'de insanlar doğduğu kentte yaşasaydı en kalabalık il Şanlıurfa olacaktı