Raintrade, ilk Yıllık Değerlendirme Toplantısı' - Son Dakika

Raintrade, ilk Yıllık Değerlendirme Toplantısı'

17.02.2012 15:56
Raintrade, ilk Yıllık Değerlendirme Toplantısı', System.String[]

Raintrade, ilk Yıllık Değerlendirme Toplantısı'nı Sapanca'da gerçekleştirdi

GÜBRETAŞ'ın liderliğindeki konsorsiyum tarafından 2008'de alınan Razi Petrokimya'nın iştiraki olarak Ocak 2011'de İstanbul'da kurulan Raintrade Dış Ticaret A.Ş.,birinci yılı geride bırakırken ilk Yıllık Değerlendirme Toplantısı'nı Sapanca'da gerçekleştirdi. Raintrade firmasının yönetici ve çalışanlarının yanı sıra GÜBRETAŞ, Razi Petrokimya ve Tarım Kredi Kooperatifleri üst yönetiminin katıldığı toplantıda, 2011 yılı değerlendirilmesi ve 2012 hedefleri konuşuldu.

İlk bir yılda 500 milyon dolara yakın ciroya ulaşarak önemli bir performans ortaya koyan Raintrade A.Ş., dünyadaki finansal ve siyasal krizlere rağmen 2012 yılında da başarısını sürdürmeyi hedefliyor.

GÜBRETAŞ'ın İran'daki bağlı ortaklığı Razi Petrokimya'nın iştiraki olarak İstanbul'da kurulan ve Şubat 2011'de ticari faaliyetlerine başlayan Raintrade Dış Ticaret A.Ş.,Razi'de üretilen ürünlerin uluslararası pazarlamasını gerçekleştiriyor. Birinci yılını dolduran Raintrade, ilk Yıllık Değerlendirme Toplantısı'nı 2-5 Şubat 2012 tarihleri arasında Sapanca'da yaptı.

Güral Sapanca Convention Otel'de gerçekleştirilen toplantıda, Raintrade'in 2011 yılı faaliyetleri değerlendirilerek, 2012 yılının satış ve organizasyonu planlandı. Genel bir değerlendirmenin yapıldığı toplantıya; Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü ve GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür yardımcıları Oktay Malyemez, Veli Çelebi ve Hüsamettin Gülhan'ın yanı sıra Raintrade Dış Ticaret A.Ş. ve Razi Petrokimya Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Koca ve yönetim kurullarının diğer üyeleri ile GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta, GÜBRETAŞ Genel Müdür yardımcıları, Razi Petrokimya'nın Genel Müdürü Ali Akbar AhmadiDashti, Genel Müdür Yardımcısı Ferat Gümüşbaş, Fabrika Müdürü EsmaeilBardideh, NEGMAR Denizcilik A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Koç, Raintrade Dış Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Zekayi Doğan ve şirketin birim müdürleri katıldı.

3 Şubat Cuma günü Raintrade A.Ş. Genel Müdürü Zekayi Doğan tarafından, "Genel ve Bölgesel Pazar Analizi, 2011 Satış ve Faaliyet Değerlendirmesi, 2012 Yılının Tahmin ve Beklentileri" başlığı altında bir sunum gerçekleştirildi. 2011'i verimli bir yıl olarak değerlendiren Zekayi Doğan, Raintrade'in uluslararası anlamda bir marka olduğuna işaret etti. Genel Müdür Doğan, "İlk yılımızda pazarlama ağı oluşturularak, Latin Amerika'dan Uzakdoğu'ya kadar her noktaya ulaşıldı" dedi. 2011'de Razi'nin ihracatta rekor kırdığını kaydeden Doğan, şirketin yılı 500 milyon dolar civarında ihracat yaparak tamamladığını söyledi. 2012 yılının da rekorlar ile kapanmasını hedeflediklerini dile getiren Zekayi Doğan, "2011 başarılı bir yıldı, 2012'yi de başarılı bir yıl olarak geçireceğimizi ümit ediyoruz" dedi.

Öğleden sonra ise Negmar Denizcilik Genel Müdürü Mehmet Koç "Gemi Taşımacılığı ve 2012 Yılı Taşımacılık Stratejileri" konulu sunumu katılımcılarla paylaştı. Razi Petrokimya A.Ş. Fabrika Müdürü EsmaeilBardidehise 4 Şubat Cumartesi günü "2011 Üretim Analizi ve 2012 Yılı Üretim Planlaması" konulu bir sunum gerçekleştirdi. Toplantıların ardından 4 Şubat akşamıkatılımcılara ve misafirlere veda yemeği düzenlendi.

Son gün yapılan değerlendirme toplantısında konuşan GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu, "GÜBRETAŞ'ın son yıllardaki gelişiminde önemli yeri olan iştiraklerimizle, güçlü bir sinerji ortaya konulması memnuniyet verici… En yeni iştirak şirketimiz Raintrade'in sadece 1 yıllık sürede kendi sektöründe ulaştığı başarılar, bu ekip çalışmasının güzel bir göstergesi. Biz de Tarım Kredi Kooperatifleri ailesi ve GÜBRETAŞ olarak, bu şirketlerimize desteğimizi her zaman sürdüreceğiz" dedi.

Razi Petrokimya ve Raintrade Dış Ticaret A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Koca da "2008 yılında İran'daki Razi Petrokimya yatırımıyla, GÜBRETAŞ yerel pazardaki gücünü uluslararası alana taşıyanadımı atmıştı. Raintrade firması ise uluslararası yönümüzün en önemli halkası olarak kuruldu ve 1 yılda çok güzel bir performans gerçekleştirdi. Kazanılan tecrübelerle bu başarıların sürdürülebilir hale dönüştürülmesi mümkün" diye konuştu. Daha sonra konuşan GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta ise başarıda emeği geçen herkese teşekkür ederek, "60. yılını kutlayan GÜBRETAŞ, iştirakleriyle birlikte sektörde global oyuncularından biri olma yolunda basamakları bir bir çıkarken, ülkemiz için katma değerler üretmeye devam ediyor. Biz de bu başarıları daha ileriye taşımanın sorumluluğu içinde yorulmadan hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Raintrade, ilk Yıllık Değerlendirme Toplantısı'

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Raintrade, ilk Yıllık Değerlendirme Toplantısı' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz Genç kız, iğnenin yan etkilerini söyleyen doktora saldırdı Karantinada olması gereken kişilerin başkalarının HES koduyla İBB tesislerinde futbol oynadığı ortaya çıktı İzmir'de koronavirüs vaka sayısı son 10 günde ikiye katlandı Başkan Böcek, 58'inci yaşına yoğun bakımda girdi Falcao'nun attığı golü öven Rıdvan Dilmen, kırmızı kartı eleştirdi: İnanılmaz, olamaz Genç adama mesajlı taciz: Yemeği getiren kuryeden gelen "Gey misin?" sorusuyla neye uğradığını şaşırdı