Son Dakika Haberleri: Ramazan Bayramı Kutlanıyor

Ramazan Bayramı Kutlanıyor

7 ay önce

Kavak, Bafra, Havza ve Ladik ilçelerinde Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.

Ramazan Bayramı Kutlanıyor, System.String[]
Kavak, Bafra, Havza ve Ladik ilçelerinde Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.

Kavak Kaymakamlığınca Atatürk Park ve Meydanı'nda gerçekleştirilen bayramlaşmaya Kaymakam Vekili Fahri Onay, Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Hüsnü Mete Ergin, İlçe Emniyet Müdür Vekili Berkan Çolak, Belediye Başkan Yardımcıları Reşat Ayyıldız ve Ahmet İçli, MHP İlçe Başkanı Cahit Kamber ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Onay, burada yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik içinde Ramazan Bayramı'na ulaşmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Bayramların komşu, akraba ve hastaların ziyaret edilmesine, kırgınlık ve dargınlıkların giderilmesine, sosyal ilişkinin kurulmasına ve pekiştirilmesine vesile olduğuna işaret eden Onay, "Bayramlar, muhtaç durumda olanlara yardım elinin uzatılarak paylaşmanın ve yardımlaşmanın öneminin bir kez daha anımsatıldığı müstesna günlerdir. Ayrıca gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olur. Kavak halkının, çalışma arkadaşlarımın, gazi ve şehit ailelerimizin bayramını tebrik ediyorum." dedi.

Programın ardından protokol üyeleri, İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek askerlerle bayramlaştı.

Bafra

Bafra'da Ali Kale Turistlik Tesisleri'nde düzenlenen bayramlaşma törenine AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Kaymakam Ali Fuat Türkel, Belediye Başkanı Hamit Kılıç, İlçe Emniyet Müdürü Hikmet Demirci, Bafra Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hüseyin Çamur, Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar ile siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Milletvekili Kırcalı, birlik ve beraberliklerini bozmadan hayatlarına devam etmeleri temennisinde bulunarak, herkesin Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Türkel de bayramların milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı toplumda millet olma şuurunun kuvvetlendiği, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı, yardımlaşmanın canlı tutulduğu müstesna günler olduğunu vurgulayarak, "Böyle önemli günler bizleri bir arada tutan değerlerimizi korumak, yaşatmak ve bu değerleri gelecek kuşaklara aktarmak için fırsat olarak değerlendirilmelidir. Bafralı hemşehrilerimin bayramlarını kutlar, yuvalarında sağlık, huzur ve mutluluklar dilerim." diye konuştu.

Kılıç ise bayramların küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği günler olduğunu dile getirerek, "Bayram dönemlerinde trafik akışı hem şehir içlerinde hem de karayollarında oldukça artmaktadır. Vatandaşlarımızın dikkatli olmalarını temenni ediyorum. Böylesine güzel ve anlamlı günler acılara dönüşmesin." ifadesini kullandı.

Protokol üyeleri, daha sonra 75. Yıl Bafra Huzurevini ziyaret etti.

Havza

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve Belediye Başkanı Murat İkiz, İlçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek, burada görevli personel ile bayramlaştı.


Türkiye Muharip Gaziler Derneği Havza temsilciliğini, Havza Devlet Hastanesi, Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezini de ziyaret eden Yılmaz ve İkiz, Ramazan Bayramı'nın huzur ve güven ortamında geçtiğini, herkesin görevinin başında olduğunu söyledi.


Yılmaz ve İkiz ile beraberindekiler, şehitliği de ziyaret ederek dua etti. Buradaki programa CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek de katıldı.

Havza Belediyesi tarafından belediye binasında da bayramlaşma programı gerçekleştirildi.


Ladik

Ladik Belediyesince Ramazan Bayramı dolayısıyla başkanlık makamında gerçekleştirilen bayramlaşma programına, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, muhtarlar ve belediye personeli ile vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Selim Özbalcı, bayramların paylaşma, birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının en üst seviyede yaşandığı önemli günler olduğunu vurgulayarak, "Programa iştirak eden edemeyen herkese teşekkür ediyor, tüm hemşehrilerimin bayramını tebrik ediyorum." dedi.Fatih Portakal'dan Kendisine "Edepsiz" Diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Yanıt Geldi Şeyma Subaşı'nın Başına Talih Kuşu Kondu

Hadise, Beyazıt Öztürk Fotoğrafıyla Takipçilerinin Kafasını Karıştırdı