Ramazan Bayramı'nda tatil planı yapanlara kötü haber! Yağışlar çarşambaya kadar devam edecek - Son Dakika

Ramazan Bayramı'nda tatil planı yapanlara kötü haber! Yağışlar çarşambaya kadar devam edecek

29.04.2022 14:44

Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala vatandaşlar tatilde havanın nasıl olacağına dair merak içinde. Bayramda tatil planı yapanlara çok güzel haberler veremeyeceklerini belirten Meteorolojik kaynaklar, tatilin birinci ve ikinci günü olan cumartesi ve pazar günleri Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz kıyısı dışındaki bölgelerde etkili olacak yağışların çarşamba gününe kadar devam edeceğini kaydetti.

Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, Ramazan Bayramı'nda hava durumu ile ilgili son dakika gelen bilgileri paylaştı. Bayram tatilinde deniz ve güneşlenme amacıyla tatile çıkacaklara güzel haberler veremeyeceklerini belirten Prof. Dr. Şen gün gün hava durumu bilgilerini açıkladı.

"CUMARTESİ VE PAZAR GÜNLERİ MARMARA'DA YAĞIŞ BEKLENİYOR"

İşte Prof. Dr. Orhan Şen'in sosyal medya hesabı üzerinden hava durumu ile ilgili yaptığı o açıklama; "Cumartesi'den başlayan bayram tatilinde deniz ve güneşlenme amaçlı tatile gideceklere çok güzel haberler veremeyeceğiz. Tatilin birinci ve ikinci günü olan cumartesi, pazar günleri Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz kıyısı dışındaki bölgeler yağışlı olacak.

"SAĞANAK YAĞIŞ ÇARŞAMBA GÜNÜNE KADAR DEVAM EDECEK"

Bayramın birinci ve ikinci günü olan Pazartesi ve Salı günleri ise; Marmara, Ege, Akdeniz; yağmurlu, Bodrum, Marmaris, Çeşme, Fethiye, Antalya, Kuşadası ilçelerinde de yağmur bekleniyor. Sıcaklıklar bugüne göre 5-6 derece birden düşecek. Bayramın üçüncü tatilin ise beşinci günü olan Çarşamba günü ise, yağmur öğleden sonra batıdan doğuya kayıyor. Akdeniz'in doğusu ve Anadolu yağmurlu. Haftaya Perşembe'den sonra Ege ve Akdeniz'de hava ısınmaya başlıyor. Bu hafta sonu Cumartesi gece ve Pazar günü ise Güney Doğu Anadolu'da yağışlar kuvvetli sel riski var."

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK VAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, iç ve doğu kesimlerin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu (G. Antep ve Kilis hariç) ile Bilecik, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Denizli ve Konya çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

MARMARA'NIN GÜNEYİNDE SİS ETKİLİ OLACAK

Sabah saatlerinde Marmara'nın güneyi, Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Güneydoğu Anadolu'nun güney kesimlerinde toz taşınımı bekleniyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğulu, doğu kesimlerde öğle saatlerinde batılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısında yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 21

İzmir: Az bulutlu ve açık 26

Adana: Parçalı ve az bulutlu 32

Antalya: Parçalı ve az bulutlu 23

Samsun: Parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu 17

Trabzon: Parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu 16

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

YORUMLAR
500
Meteoroloji'den uyarı! Bu iki bölge sağanak yağışa teslim olacak Meteoroloji'den uyarı! Bu iki bölge sağanak yağışa teslim olacak

Son Dakika Güncel Ramazan Bayramı'nda tatil planı yapanlara kötü haber! Yağışlar çarşambaya kadar devam edecek - Son Dakika


Advertisement