Son Dakika Haberleri: Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman?

Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman?

28 gün önce

Ramazan ayının sona ermesi ile kutlanacak olan Ramazan Bayramı hazırlıkları başladı. Ramazan ayının sonlarına doğru bayram tatili için planlar şimdiden yapılıyor. Ramazan Bayramı tatili 9 gün olduğu açıklanmasından gözler 2019 Ramazan Bayramı tarihine çevrildi. Peki Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor?

Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman?, System.String[]

Tatile çıkacakların merakla bekledikleri Ramazan Bayramı tatili yaklaşıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile Ramazan Bayramı tatili, kamu kuruluşunda çalışanlar için 9 güne çıkarıldı. Ramazan Bayramı arifesi olan 3 Haziran Pazartesi günü yarım gün, 7 Haziran Cuma günü tam gün olmak üzere idari izin kabul edilecek. Buna göre 31 Mayıs Cuma akşamı başlayan tatil, 10 Haziran Pazartesi günü sona erecek.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2019 Resmi tatiller takvimine göre Ramazan Bayramı başlangıcı 3 Haziran Pazartesi yani arife günü öğleden sonra başlıyor. Fakat Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklama ile 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün idari izin olarak sayıldı. Böylece kamu personeli için bayram tatili 31 Mayıs Cuma mesai bitimi ile başlayacak. Aynı şekilde bayram ertesinde gelen 7 Haziran Cuma günü de idari tatil olarak kabul edildi. Böylece kamu personeli için bayram tatili 9 güne çıkmış oldu.

03 Haziran 2019 Pazartesi Ramazan Bayramı Arefesi

04 Haziran 2019 Salı Ramazan Bayramı (1.Gün)

05 Haziran 2019 Çarşamba Ramazan Bayramı (2.Gün)

0 6 Haziran 2019 Perşembe Ramazan Bayramı (3.Gün)

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

Cumhurbaşkanlığı tarafından ilan edilen açıklamada Ramazan Bayramı tatili: "Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00'te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecektir. Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür. İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacak ancak kullanmadıkları idari izinleri, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilecektir." şeklinde bildirildi.

Haber Yayın Tarihi : 23.05.2019 12:07 Metropoll'den 23 Haziran İstanbul seçimi için son anket sonucu: Fark açılıyor Vahşi cinayetin sırrı çözüldü! İlişki için anlaştığı kadını, yeri beğenmeyince öldürmüş! Teröristbaşı Öcalan'ın İstanbul seçimi için tarafsızlık çağrısına HDP'den yanıt geldi