Ramazan'da Üftade Hazretleri Türbesi Ziyaretçi Akınına Uğradı - Son Dakika

Ramazan'da Üftade Hazretleri Türbesi Ziyaretçi Akınına Uğradı

14.07.2015 14:02
Ramazan'da Üftade Hazretleri Türbesi Ziyaretçi Akınına Uğradı, System.String[]

Bursa’da başta Üftade Hazretleri olmak üzere manevi şahsiyetler ile büyük evliyalarının türbeleri Ramazan ayında binlerce vatandaşın akınına uğruyor.

Bursa’da başta Üftade Hazretleri olmak üzere manevi şahsiyetler ile büyük evliyalarının türbeleri Ramazan ayında binlerce vatandaşın akınına uğruyor. Tezeren Dede olarak bilinen Şeyh Ataullah Hazretleri, Somuncu Baba fırını ve Emirsultan Hazretleri ile Yeşil Cami ve türbe en çok ziyaret edilen mekanlar. Yine Osmanlı’nın ilk 6 padişahının mevtun bulunduğu Bursa’da Osmangazi ve Orhangazi türbelerinin bulunduğu Tophane’nin yanı sıra, Çekirge'deki 1. Murat Han türbesi, Yıldırım’da ki Yıldırım Bayezit ve Çelebi Mehmet Han’ın türbeleri de ziyaret edilen yerler arasında. Ramazan ayının manevi ikliminden yararlanmak isteyenlerin akın ettiği Üftade Türbesi7nde ziyaretçi sayısında yüzde yüzlere varan bir artış yaşandı.

Üftade Cami ve Türbesi Onarım ve Yaşatma Derneği Başkanı Rüştü Barışıcı, Ramazan sebebiyle türbede ziyaretçi sayısında büyük artış yaşandığını söyledi. Özellikle yurt içinden ziyaretçilerin sayısında büyük artışlar yaşandığını belirten Barışıcı, otobüs ve turlarla gelen vatandaşlarla ziyaretçi sayısının yüzde yüzlere varan artış gösterdiğini kaydetti.

Üftade Camisi müezzini Tuncay Duran ise 20 yıldır aynı camide görev yaptığını belirterek, “Üftade Hazretlerinin ziyaretçileri özellikle Ramazan ayında daha çok artıyor. Türkiye’nin her tarafından ziyaretçiler geliyor. Diğer günlerde de aynen geceli gündüzlü hiç eksik olmaz ziyaretçisi. Ramazan haricinde 600-700 kişi olan ziyaretçi sayısı Ramazan’da bin kişiyi geçiyor. Gruplar halinde gelenler, ziyaret edenler, Türkiye’nin her tarağından gelen vatandaşlarımız Üftade Hazretlerini de, Emir Sultan Hazretleri gibi ziyaret etmeden gitmiyor.” dedi.

Üftade Hazretleri türbesini ziyaret için İstanbul’dan gelen Saliha Dabazoğlu, “Elhamdülillah ziyaret ettik, Allah dualarımızı kabul etsin. Cümle kullarına nasip etsin. Gelip burada dua ediyoruz, şefaatlerine nail olmayı diliyoruz. Onlar gibi güzel insan olmayı bize nasip etsin Rabbim.” şeklinde duygularını ifade etti.

Türbeyi ziyaret eden İlkay Çiçek de ziyaretlerinden dolayı çok manevi faydasını gördüğünün altını çizerek, “Ramazanda ziyaretçi sayısı artıyor. Özellikle Cuma günleri ve iftar saatlerinde biraz daha yoğunluk atıyor. Türkiye’nin her tarafından ziyaretçiler geliyor.” şeklinde konuştu.

Hüseyin Yılmaz ise, türbeleri ziyaret etmek gerektiğini belirterek, şunları söyledi: “Her zaman olması gereken şey, bunlar çok büyük Allah dostları. Evliyaları ziyaret etmek lazım. Buraya gelince insan maneviyat dolu olarak gidiyor.”

Ramazan'da Üftade Hazretleri Türbesi Ziyaretçi Akınına Uğradı
Ramazan'da Üftade Hazretleri Türbesi Ziyaretçi Akınına Uğradı
Ramazan'da Üftade Hazretleri Türbesi Ziyaretçi Akınına Uğradı
Ramazan'da Üftade Hazretleri Türbesi Ziyaretçi Akınına Uğradı
Ramazan'da Üftade Hazretleri Türbesi Ziyaretçi Akınına Uğradı

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Ramazan'da Üftade Hazretleri Türbesi Ziyaretçi Akınına Uğradı - Son Dakika


Son Dakika

AB'deki veri kuralları ihlali nedeniyle WhatsApp'a ağır para cezası hazırlığı Erdoğan'ın peş peşe görüşme yaptığı Saadet Partisi'nden ittifaka şartlı yeşil ışık Korsan saldırısına uğrayan Türk gemisinin kaptanı dehşet dolu anları anlattı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Son Dakika: Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel'in bu sezon forma giymesi için QPR ile anlaştı 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti Alman uzmandan FETÖ'nün "karanlık yapısı" konusunda uyarı: İlluminati tarikatından daha tehlikeli Ronaldo, Suudi Arabistan'dan gelen 53 milyon TL'lik reklam teklifini reddetti